Švajčiarska lyžiarka Corinne Suterová, foto:tar

Premiérový titul v zjazde pre Suterovú, Behramiová na treťom mieste

Švajčiarska lyžiarka Corinne Suterová získala svoj premiérový titul majsterky sveta v zjazde. Na šampionáte v talianskej Cortine d’Ampezzo triumfovala v sobotu o 20 stotín sekundy pred Nemkou Kirou Weidleovou a krajankou Larou Gutovou-Behramiovou (+0,37).

Dvadsaťšesťročná Suterová vybojovala na MS v Cortine druhú medailu po striebre v super-G. Na štart zjazdovky Olympia delle Tofane sa postavilo 31 pretekárok zo 16 krajín, Slovensko nemalo zastúpenie. Češke Ester Ledeckej tesne uniklo pódium, keď skončila štvrtá s odstupom 44 stotín na víťazku. Ako prvá z favoritiek na medailu vyrazila na trať Američanka Breezy Johnsonová, ale v hornej časti trate urobila chybu a musela vyrovnávať lyže. Napokon skončila deviata. Corinne Suterová išla ako siedma v poradí. Predviedla konzistentnú jazdu bez zaváhania a jej čas už nikto neprekonal. Pre Suterovú je to prvý titul na svetovom šampionáte, v minulej sezóne Svetového pohára získala malý glóbus za zjazd.

V prvých dvoch súťažiach tejto zimy obsadila prvé a druhé miesto, na predchádzajúcom šampionáte vo švédskom Are vybojovala striebro. Gutová-Behramiová, ktorý triumfovala vo štvrtkovom super-G, mala šancu získať ako piata pretekárka v histórii MS zlato v oboch rýchlostných disciplínach. Odštartovala výborne a v zelených číslach bola na všetkých medzičasoch, ale v spodnej časti nemala dostatočnú rýchlosť.