eReport.sk
PK 6 Tokio - Na snímke fínska premiérka Sanna Marinová poèas stretnutia s japonským premiérom Fumiom Kišidom v Tokiu 11. mája 2022. FOTO TASR/AP Finland's Prime Minister Sanna Marin speaks during a joint press announcement with Japan's Prime Minister Fumio Kishida (not pictured) at Kishida's official residence in Tokyo, Wednesday, May 11, 2022. (Franck Robichon/Pool Photo via AP)

Premiérka Fínska: Naša krajina nechce na svojom území jadrové zbrane!

Fínsko nechce, aby NATO umiestnilo na jeho území jadrové zbrane alebo tam založilo vojenskú základňu, a to ani keď sa Fínsko stane členom Aliancie. Uviedla to fínska premiérka Sanna Marinová v rozhovore pre taliansky denník Corriere della Sera, ktorý bol zverejnený vo štvrtok. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

Marinová hovorí jasne

Podľa Marinovej nebola otázka týkajúca sa rozmiestnenia jadrových zbraní alebo otvorenia vojenskej základne NATO vo Fínsku súčasťou rokovaní o členstve medzi Helsinkami a Alianciu. „Nemyslím si ani, že existuje záujem v súvislosti s rozmiestnením jadrových zbraní alebo otvorením základne NATO vo Fínsku,“ uviedla fínska premiérka.

Podobný postoj má i Švédsko

Podobne sa pritom vyjadrila aj švédska premiérka Magdalena Anderssonová, ktorej krajina rovnako ako Fínsko požiadala o vstup do Severoatlantickej aliancie. Anderssonová uviedla, že ani Švédsko nechce, aby na jeho území bola stála základňa NATO alebo jadrové zbrane.

Bude vás zaujímať:

  1. Generálny riaditeľ spoločnosti Gasum Mika Wiljanen

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Premiérka Fínska: Naša krajina nechce na svojom území jadrové zbrane!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti