eReport.sk
Eduard Heger, Igor Matovič a Roman Mikulec, foto:tasr

Premiér: Vláda je pripravená pomôcť ľuďom po požiari v Handlovej

Vláda SR, ako i rezorty sú pripravené pomôcť ľuďom, ktorých v noci na štvrtok zasiahol tragický požiar v bytovom dome na Okružnej ulici v Handlovej. Vo štvrtok večer to uviedol v Handlovej premiér Eduard Heger (OĽANO).

„Je to tragédia, pretože požiar si vypýtal štyri obete na životoch. Jeden chlapček zostal sirotou a jedno dievčatko prišlo o svoju mamu,“

zdôraznil Heger

Predseda vlády SR sa zároveň poďakoval všetkým zložkám, ktoré zasahovali, aj z výpovedí ľudí podľa neho vidia, že to zvládli veľmi dobre, promptne zasiahli a boli schopné evakuovať všetkých obyvateľov, a hlavne uhasiť požiar v rýchlom čase. „Takmer 120 ľudí z tejto bytovky musí byť zatiaľ vysťahovaných, je to zrejme otázka niekoľkých týždňov, kým sa budú môcť vrátiť. Aj z hľadiska rekonštrukcií a opráv, ktoré tam budú musieť byť, a kontroly, aby to tam bolo bezpečné, keďže došlo aj k poškodeniu vodných ‚stúpačiek‘,“ priblížil.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Slovenský premiér Eduard Heger počas tlačovej konferencie po stretnutí premiérov V4 + Slovinsko v Ľubľane 9. júla 2021.

Premiér prišiel podľa svojich slov vyjadriť plnú podporu primátorke a samotným obyvateľom, deklaroval, že rezorty urobia všetko, čo bude v ich silách. „Či už dodatočnými ubytovacími kapacitami pre ľudí, ktorí musia byť vysťahovaní, alebo prípadnou finančnou pomocou, ktorá musí byť najskôr vyčíslená, alebo taktiež akoukoľvek psychologickou pomocou pre ľudí postihnutých požiarom,“ dodal a zároveň vyjadril ľútosť nad udalosťou.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Premiér: Vláda je pripravená pomôcť ľuďom po požiari v Handlovej

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti