eReport.sk
Premiér Eduard Heger
Eduard Heger. (OĽaNO). Foto: fb/premier.sr

Premiér rokoval s veľvyslancami krajín EÚ: Hovorili aj o “vstupenke” na cestovanie po Únii

Jednou z hlavných tém štvrtkovej videokonferencie predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽANO) s veľvyslancami členských krajín Európskej únie (EÚ) bola pandémia nového koronavírusu. Veľvyslanci sa zaujímali o priebeh očkovania u nás, ako aj o postoj SR k spoločnému “zelenému certifikátu”, ktorý by umožnil cestovanie v rámci EÚ. Informoval o tom tlačový odbor Úradu vlády SR.

“Hľadáme najvhodnejšie riešenie v rámci EÚ. Certifikát by sme chceli mať pripravený v júni, aby ľudia mohli cestovať,” uviedol premiér s tým, že čoskoro by mali byť zaočkovaní všetci, ktorí sa očkovať chcú.

Heger podčiarkol riziko energetickej chudoby

Témou diskusie bol aj blížiaci sa Sociálny samit EÚ v portugalskom Porte. Premiér a veľvyslanci sa zhodli, že sociálne otázky budú mať na európskej úrovni vysokú prioritu pre digitálnu a zelenú tranzíciu, ale aj pre dosahy pandémie na ekonomiky jednotlivých krajín.

Predseda vlády osobitne podčiarkol riziko energetickej chudoby, ktorá sa pri vysokých klimatických ambíciách môže prehĺbiť, a preto by malo byť súčasťou sociálnej agendy v EÚ. Veľvyslancom EÚ priblížil aj hlavné priority slovenského plánu obnovy a odolnosti.

Spoločne hovorili aj o boji proti korupcii

V rámci stretnutia tiež veľvyslancov ubezpečil o jednoznačnom proeurópskom a proatlantickom smerovaní jeho vlády. “Tešíme sa, že sme členmi Európskej únie a sme vďační za všetky benefity, ktoré nám z členstva v nej vyplývajú. Nemôžeme to ale brať ako samozrejmosť a o tomto chceme hovoriť aj počas Konferencie o budúcnosti Európy, ktorú na Slovensku spustíme už 9. mája,” uviedol Heger.

Spoločne hovorili aj o boji proti korupcii, obnoviteľných zdrojoch energie, poľnohospodárstve, či o aktuálnej situácii na Ukrajine.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport