eReport.sk
Premiér Igor Matovič, foto: tasr

Premiér narieka: Čaputová zo mňa spravila antikrista, všetci ma nenávidia!

Tak nad týmto už zostáva rozum stáť. Zdá sa, že pôda pod nohami premiéra Igora Matoviča, nie je už taká pevná. Odporcov svojich nápadov vidí doslova všade. V rozhlasovej diskusnej relácii Sobotné dialógy neváhal vymenovať všetkých, ktorí mu údajne škodia. A zoznam je to poriadne dlhý.

Matoviča rozčúlila otázka, či bude na základe odporúčaní odborníkov prebiehať testovanie v súčasnosti v najviac postihnutých regiónoch, ktoré bojujú s nárastom nakazených koronavírusom. Jeho reakcia sa niesla v podobnom duchu ako počas tlačovky ministrom Branislavom Gröhlingom, akurát tentoraz bol už konkrétny a začal menovať všetkých, ktorí spochybňujú jeho nápad – povinné plošné testovanie.

Hovorí o politickej nenávisti

„Ako ja mám teraz presvedčiť ľudí, keď pani prezidentka, konzílium odborníkov, Kotleba, Fico, Pellegrini, Sulík či Remišová svojimi názormi spochybňujú povinné plošné testovanie? Urobili z plošného testovania strašiaka a zo mňa ancikrista, ktorý chce ľuďom ubližovať,“ rozohnil sa Matovič a v sebaľútosti ešte chvíľku pokračoval. „Len politická nenávisť voči mne spôsobila to, že niečo, čo nám extrémne dobre fungovalo, málo to stálo a ľuďom to bralo minimum slobody, sme zavrhli. Lebo všetci kolektívne nenávidia Matoviča.“ Premiér stále trvá na tom, že celoplošné testovanie, ktoré sa konalo pred niekoľkými týždňami, bolo efektívne. Ako príklad uviedol región Oravy, ktorý patrí v súčasnosti medzi „najzdravšie“.

Podľa vlastných slov to naozaj predseda vlády nemá jednoduché. O podmienkach pre pendlerov totiž nemal ani tušenie. „Nebol som na Ústrednom krízovom štábe, nie je to ani moja povinnosť tam byť,“ nechal sa počuť premiér, ktorý zrejme zabudol, ako sa ho dotklo, keď na zasadnutie prestal chodiť Richard Sulík s tým, že sa tam preberajú tliachaniny. Tento raz to však Matovičovi prišlo draho.

Priamo nepovedal, či bude pred Vianocami lockdown

Podľa jeho slov sa tam totiž poza jeho chrbát prepašovalo rozhodnutie, že pendleri sa od pondelka 7. decembra budú musieť preukazovať na hraniciach negatívnym antigénovým alebo PCR testom, čo spôsobilo chaos. Mnohí sa totiž obávali, že sa nestihnú dať otestovať. Matovič bude v tejto súvislosti vyvodzovať zodpovednosť. „Určite tomu človeku, ktorý toto rozhodnutie urobil, tak mu poviem, že si nepredstavujem takýmto spôsobom komunikovať s ľuďmi a dostávať ich do časového stresu.“

Premiér sa tiež priamo nevyjadril, či nás pred Vianocami čaká lockdown, hoci z jeho slov je možné domyslieť si, čo nás asi čaká. „Dva mesiace tu o tom kvákam, že máme vlastne dve možnosti. Buď masívne plošné testovanie, alebo lockdown.“ Samotný premiér však odmieta spraviť toto rozhodnutie, vraj sa majú pred ľudí postaviť tí, ktorí spochybňovali plošné testovanie a majú povedať, čo bude nasledovať.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Premiér narieka: Čaputová zo mňa spravila antikrista, všetci ma nenávidia!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti