eReport.sk
Štadión Arsenalu
Štadión Arsenalu Londýn, foto: Lukáš Krupa

Premier League si poctila ligové legendy: Uviedla ich do Siene slávy!

Thierryho Henryho a Alana Shearera v pondelok uviedli do Siene slávy futbalovej Premier League. V priebehu dňa oznámia užší zoznam ďalších 23 nominovaných. Organizátori vyzvú fanúšikov, aby hlasovaním pomohli vybrať zostávajúcich šesť účastníkov.

Francúz Henry získal pod vedením Arsena Wengera s Arsenalom Londýn dva tituly v PL a bol súčasťou tímu “Invincibles”, ktorý v sezóne 2003/04 ani raz neprehral. Majster sveta z roku 1998 strelil v anglickej najvyššej súťaži viac ako 20 gólov v piatich po sebe idúcich sezónach medzi rokmi 2001/2002 a 2005/2006. „Keď som bol mladý, snažil som sa, aby som si mohol kúpiť kopačky a teraz sa o mne hovorí v súvislosti so sieňou slávy. Je to neuveriteľné,” citovala Henryho agentúra AFP.

Thierry Henry a Alan Shearer boli uvedení do Siene slávy

Foto: ig/thierryhenryfan

Sheaer, ktorý vyhral titul s Blackburnom v roku 1995, strelil v PL 260 gólov počas 14 sezón v drese Blackburnu a Newcastlu. „Keď sa pozriete na niektorých neuveriteľných hráčov, ktorí zdobia Premier League týždeň čo týždeň a rok čo rok, cítim sa veľmi poctený, že môžem vstúpiť do Siene slávy,” uviedol bývalý kapitán Anglicka.

Zdroj: tasr


      

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport