tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Eduard Heger (OĽaNO) informuje médiá po rokovaní s koaličnými partnermi.
Eduard Heger (OĽaNO). Foto: tasr

Premiér Heger o predĺžení núdzového stavu: Neviditeľný nepriateľ je silný!

Vyhlásením a predĺžením núdzového stavu vysiela vláda SR a Národná rada (NR) SR jasný signál verejnosti o závažnosti aktuálnej situácie. Vyhlásil to premiér Eduard Heger (OĽANO) v parlamente pri predložení návrhu na predlžovanie núdzového stavu. Dodal, že ho nechcú predlžovať, ak to nebude nutné, a pripravujú na to už aj potrebné zákony. Zdôraznil, že boj s pandémiou nie je o politike, ale o ochrane životov.

Heger skonštatoval, že na to, aby spoločnosť bola ochotná a schopná znášať zásah do ľudských práv a slobôd, potrebuje jasný signál od štátu. „Vyhlásením núdzového stavu a jeho predĺžením vláda a parlament vysielajú spoločnosti práve tento dôležitý signál, že situácia je mimoriadne vážna. Neviditeľný nepriateľ je silný a z jeho zovretia sa môžeme dostať len prijatím rozhodných protipandemických opatrení,“ uviedol.

Heger varoval pred zhoršením situácie

Deklaroval, že núdzový stav nechcú predlžovať nad mieru potreby. Preto podľa jeho slov rozbehli na ministerstve spravodlivosti a zdravotníctva prípravu zákonov po vzore iných štátov a pokúsia sa ich v najbližších týždňoch priniesť aj do parlamentu.

Poukázal na zlú situáciu v nemocniciach. Vyzval i opozíciu, aby neprispievala k zľahčovaniu situácie, a požiadal o podporu predĺženia núdzového stavu. Skonštatoval, že pri jeho nepredĺžení by sa uvoľnili viaceré opatrenia, čo by mohlo viesť k zhoršeniu situácie. „Výsledkom by bolo, že by sa klesajúci trend obrátil tak, ako to vidíme po uvoľňovaní opatrení v iných krajinách. Počet chorých by začal prudko stúpať a práve tieto agresívne mutácie vírusu by si vyžiadali ešte viac životov,“ uviedol premiér s tým, že boj s pandémiou by sa predĺžil a nik nechce ešte viac zvýšiť záťaž na nemocnice a zdravotníkov. Poukázal aj na dôsledky pandémie na ekonomiku krajiny. Preto vyzval ľudí, aby naďalej dodržiavali opatrenia a boli opatrní.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Premiér Heger o predĺžení núdzového stavu: Neviditeľný nepriateľ je silný!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku