eReport.sk
Premiér Eduard Heger a minister hospodárstva Richard Sulík Foto: tasr

Premiér hasí Sulíkov škandál: Očakávam, že sa s ním porozpráva aj minister Korčok

Minister hospodárstva Richard Sulík si opäť raz povedal, čo si myslí. A výsledkom je nepokoj vo vzťahoch Slovenska a Ukrajiny. Situáciu sa snaží hasiť premiér Eduard Heger. Očakáva, že si so Sulíkom pohovorí aj minister zahraničných vecí.

Šéf SaS a minister hospodárstva Richard Sulík sa rozhovoril pre denník Pravda. Sankcie voči Rusku považuje za nešťastné. „Krajiny majú medzi sebou obchodovať. A niektorých našich exportérov to postihlo. Sankcie tak páchajú iba škody a Rusi Krym nevrátia tak či tak. Treba sa dívať dopredu a treba budovať vzťahy,“ skonštatoval minister.

Reakcia nenechala na seba dlho čakať. Premiér Eduard Heger obratom potvrdil postoj Slovenskej republiky v súvislosti s anexiou Krymu a uvalením sankcií na Ruskú federáciu. Odsúdenie anexie je podľa jeho slov oficiálna línia našej zahraničnej politiky, na ktorej sa nič nezmenilo. Označil ju zároveň za zaväzujúcu pre členov jeho vlády.

„Chcem ubezpečiť ukrajinskú stranu, že slovenská vláda nebude vyvíjať žiadne politické ani ekonomické aktivity, ktoré by ospravedlňovali hrubé porušenie medzinárodného práva a rozbíjali koalíciu štátov, ktorá počínanie Ruska odsudzuje,“ píše sa v stanovisku premiéra.

Heger zároveň očakáva, že minister zahraničných vecí Ivan Korčok ako nominant Sulíkovej strany SaS bude riešiť vzniknutú situáciu s lídrom liberálov.

Zdroj: ph, tasr
      


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Premiér hasí Sulíkov škandál: Očakávam, že sa s ním porozpráva aj minister Korčok

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti