eReport.sk
Premiér Robert Fico, foto:fb/rf

Premiér Fico podporuje okamžité prímerie na Ukrajine a začiatok mierových rokovaní


Mier sa podľa Fica nedá dosiahnuť žiadnymi ultimátami, ani kladením nerealistických podmienok a hoci budú mierové rokovania náročné, rokovania sú vždy lepšie ako zabíjanie.

Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) podporuje okamžité prímerie na Ukrajine a začiatok mierových rokovaní. A to za účasti Ukrajiny, Ruskej federácie, USA, Číny a EÚ. Uviedol to na sociálnej sieti s tým, že konflikt na Ukrajine nemá vojenské riešenie.

Jedinou cestou sú mierové rokovania

„Ak pred mierovými rokovaniami dostane prednosť ďalšia eskalácia napätia, nebuďme prekvapení z novej, podstatne strašnejšej kvality vojnového konfliktu na Ukrajine,“ zdôraznil. Zároveň zopakoval podporu iniciatíve maďarského premiéra Viktora Orbána, ktorý v krátkom čase navštívil Kyjev aj Moskvu.

Mohlo by vás zaujímať

Mier sa podľa Fica nedá dosiahnuť žiadnymi ultimátami, ani kladením nerealistických podmienok. „Mierové rokovania budú mimoriadne náročné. Ale pre celý svet bude najlepšie, ak by sa nasledujúce mesiace, možno roky vzájomného zabíjania nahradili mesiacmi ťažkých rokovaní, ktoré by viedli k spravodlivému mieru. Ten by mimoriadne dynamizoval rokovania o vstupe Ukrajiny do EÚ, ktorý SR na plnej čiare podporuje,“ doplnil.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Premiér Fico podporuje okamžité prímerie na Ukrajine a začiatok mierových rokovaní

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne