eReport.sk
Mario Draghi. Foto: tasr/ap

Premiér Draghi: Chcem Talianom povedať, že by bolo lepšie, keby sa dali zaočkovať

Taliansky premiér Mario Draghi vyzval občanov, aby sa dali zaočkovať a aby dodržiavali pravidlá zamerané na boj proti šíreniu koronavírusu. Informovala o tom v piatok agentúra ANSA.

 “Chcem Talianom povedať, že by bolo lepšie, keby sa dali zaočkovať a rešpektovali pravidlá. Musíme si byť istí, že sme urobili všetko, čo je v našich silách, aby sme zabránili zhoršeniu pandémie,” povedal Draghi novinárom v paláci Chigi, ktorý je oficiálnym sídlom talianskeho premiéra.

Vláda v Ríme vo štvrtok večer rozhodla, že od 1. septembra musia mať učitelia a vysokoškolskí študenti potvrdenie o imunite voči ochoreniu COVID-19 predtým, ako vstúpia do tried. Učitelia bez tohto certifikátu nebudú môcť vykonávať svoju prácu a po piatich dňoch im bude pozastavené vyplácanie mzdy.

Takéto zelené pasy budú povinné aj pre cestujúcich vo vlakoch, v diaľkových autobusoch, ale aj v leteckej a lodnej doprave.

Zelený pas je papierový alebo digitálny certifikát o covide, ktorý potvrdzuje, že jeho držiteľ dostal aspoň jednu dávku vakcíny, má aktuálny negatívny test, alebo v poslednom období prekonal ochorenie COVID-19, napísala agentúra Reuters.

Tieto zelené pasy sú od 6. augusta v Taliansku povinné vo vnútorných priestoroch reštaurácií, v kinách, múzeách, divadlách, vo fitness štúdiách či na plavárňach.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport