eReport.sk
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) počas tlačovej konferencie k aktuálnej epidemiologickej situácii v súvislosti s COVID-19 v Bratislave v utorok 13. apríla 2021.
Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO). Foto: tasr

VIDEO Prekvapujúce vyhlásenie nového ministra zdravotníctva: Krajčí vydal povolenie na iný Sputnik!

Minister Legvarský prišiel s prekvapujúcim vyhlásením o ruskej vakcíne Sputnik V. Pri otázke novinára, prečo ňou už na Slovensku neočkujeme, veď jeho predchodca Marek Krajčí, predsa ruskú očkovaciu látku ako neregistrovaný liek povolil, súčasný šéf rezortu zdravotníctva vyrukoval s nečakanou reakciou.

Povolenie, ktoré k Sputniku V vydal bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO), nebolo vydané k vakcíne, ktorá sa nachádza na Slovensku. V utorok to na tlačovej konferencii povedal aktuálny šéf rezortu zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Na Slovensku sa podľa jeho slov nachádza jednodávkové balenie, no povolenie od Krajčího sa vzťahovalo na trojdávkové balenie. Lengvarský tiež doplnil, že prezidentku SR Zuzanu Čaputovú oboznámil so zmluvou od výrobcu ruských vakcín.

Šéf rezortu zdravotníctva tiež víta názor hlavy štátu, že žiadna vakcína nesmie rozdeľovať občanov Slovenska. “Súčasne vyslovila podporu v snahe ministerstva zdravotníctva a celej vlády zabezpečiť túto vakcínu a zabezpečiť jej používanie tak, aby žiadnym spôsobom neohrozila zdravie a bezpečnosť občanov,” dodal.

Krajčí povolenie podpísal 1. marca

Bývalý minister Marek Krajčí (OĽANO) odobril povolenie na použitie 200.000 balení neregistrovanej vakcíny Sputnik V 1. marca. Podpísal ho v deň, keď spolu s vtedajším premiérom a súčasným ministrom financií Igorom Matovičom (OĽANO) oznamovali, že Slovensko nakúpi dva milióny ruskej vakcíny a dorazila prvá dodávka.

Skupinové povolenie na terapeutické použitie vakcíny platné do konca augusta je zverejnené na webe ministerstva zdravotníctva. Matovič pravdepodobne plánuje informovať o téme Sputnika V na tlačovej konferencii v stredu (14.4.).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport