eReport.sk
Sergio Ramos, nebol nominovaný, prekvapivé rozhodnutie trénera
Sergio Ramos, foto:ig/s.r.

Prekvapivá nominácia španielskeho trénera: EURO prišlo o hviezdy Realu Madrid!

Španielski futbalisti sa predstavia na majstrovstvách Európy bez Sergia Ramosa. Tridsaťpäťročný stopér Realu Madrid sa nezmestil do nominácie trénera Luisa Enriqueho. Španieli sa na šampionáte stretnú v E-skupine so Švédskom, Poľskom a na záver 23. júna v Seville so Slovenskom.

Dlhoročného kapitána národného tímu sužujú v tejto sezóne zranenia, podľa Enriqueho to bol hlavný dôvod, prečo sa rozhodol vynechať ho z 24-členného zoznamu. Definitívny menoslova musia tímy odovzdať do 1. júna, celkovo môžu tréneri nominovať 26 hráčov. „Veľa sme spolu diskutovali, nebolo to ľahké rozhodnutie, ale musím spraviť to najlepšie pre tím. Sergio dlho nehral ani netrénoval, v nedeľu sme spolu telefonovali, bolo to zložité, ale on je profesionál. Mužstvu veľmi pomohol a ešte môže aj v budúcnosti. Odporučil som mu, aby sa teraz sústredil na zotavenie,” povedal Enrique pre periodikum Marca.

Nominácia španielska na majstrovstvách Európy – Foto: ig/sefutbol

Ramos získal v roku 2010 so Španielskom titul majstra sveta. V rokoch 2008 a 2012 triumfoval na ME. Za reprezentáciu odohral 177 zápasov, čím utvoril svetový rekord, keď prekonal talianskeho brankára Gianluigiho Buffona. V uplynulej sezóne však odohral iba 21 z 52 zápasov. V tíme sa prvýkrát predstaví stopér Aymeric Laporte z Manchestru City. Francúzsky rodák iba nedávno získal španielske občianstvo a povolenie od FIFA zmeniť reprezentačnú príslušnosť. Vo výbere Luisa Enriqueho nefiguruje ani jeden hráč z Realu Madrid.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport