eReport.sk
Predvianočné zamyslenie Dušana Jarjabka
Dušan Jarjabek, foto: tasr

Jarjabek: ten chlieb s masťou a cibuľou, hoc s falošnou cenou, sa stal symbolom. Bratislava je „dovallovaná“

Predvianočné zamyslenie Dušana Jarjabka. Symbolom týchto Vianoc v Bratislave sa stal nechcene vianočný chlieb s masťou a cibuľou, hoc s falošnou, nadsadenou cenou. Aj keď myslený humorne, no presne podľa poslanca zapadol do atmosféry celospoločenskej sviatočnej drahoty.

Predvianočné zamyslenie Dušana Jarjabka

„Vianočná bratislavská metafora. Stal sa ňou nechcene, ten vianočný chlieb s masťou a cibuľou, hoc s falošnou, nadsadenou cenou, okolo 9 Euro. Vraj myslenou humorne, no presne zapadajúci do atmosféry celospoločenskej sviatočnej drahoty, skrývajúc sa za tie prvoplánové ale všade viditeľné, lacné trblietka,“ začal svoj príspevok na sociálnej sieti Dušan Jarjabek.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vášáryová perlila! Čo jej kto odkázal?
  2. Dušan Jarjabek sa k súčasnému dianiu často vyjadruje na svojom profile sociálnej siete. Cez víkend si neodpustil ďalšiu uštipačnú poznámku.
  3. Dušan Jarjabek sa k súčasnému dianiu často vyjadruje na svojom profile sociálnej siete. Cez víkend si neodpustil ďalšiu uštipačnú poznámku.

„Urazení odporcovia kričia: “ Nestojí 9, stojí len 3. Oklamali Vás.“ Inak povedané a prerátané nostalgicky na tie bývalé koruny, za stovku už je to prijateľné. Vraj,“ pokračuje poslanec.

Dovallovaná Bratislava

Problém je podľa neho inde. „Bratislava je v poslednom čase hlavne dovallovaná a prevallovaná. Keď idete autom okolo poslednej takzv. „bezpečnej cyklotrasy“ pod mostom SNP, tak by ten chleb s cibuľou mohol byť aj zadarmo aj tak by ste ho nechceli. Alebo čarbanice na Mudroňke alebo pri rozhlase, kde sa šoférom namiesto parkovacích miest, vysmievajú zelenobieli trpaslíci, vedomí si svojej primátorskej dôležitosti,“ zamýšľa sa Jarjabek.

„Aj o tomto je predvianočná atmosféra v Bratislave. No a ten falošný chlieb s cibuľou? Ten sa stal iba jej symbolom. Ten chudák za nič nemôže a najlepšie chutí aj tak doma. Tak dobrú chuť a pekné sviatky priatelia,“ uzavrel svoj príspevok poslanec za Smer.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jarjabek: ten chlieb s masťou a cibuľou, hoc s falošnou cenou, sa stal symbolom. Bratislava je „dovallovaná“

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre