eReport.sk
Vlajka OSN.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/alexandros michailidis

Predstaviteľka OSN varovala pred dôsledkami neúspechu klimatickej konferencie

Šéfka sekretariátu OSN pre zmenu klímy Patricia Espinosová varovala pred možnými následkami neúspechu svetovej klimatickej konferencie COP26, ktorá sa o týždeň začne v škótskom Glasgowe. Pri riešení klimatickej krízy ide o zachovanie stability všetkých štátov a inštitúcií, ktoré mnohé roky budovali, uviedla pre britský týždenník The Observer.

„Katastrofálny scenár by znamenal, že by sme mali masívne toky vysídlených ľudí,” povedala Espinosová. Ak sa podľa nej krajinám sveta nepodarí zvládnuť obmedzenie emisií skleníkových plynov, mohlo by to ohroziť globálnu bezpečnosť a stabilitu, pričom migračné krízy a nedostatok potravín by priniesli konflikty a chaos. V Paríži sa v roku 2015 viac ako 190 krajín dohodlo na cieli udržať nárast globálnej priemernej teploty výrazne pod hranicou dvoch stupňov Celzia oproti hodnotám spred priemyselnej revolúcie, ako aj úsilí o to, aby tento nárast neprekročil hranicu 1,5 stupňa Celzia.

Všetky krajiny mali predložiť plány krokov, ako chcú tento cieľ dosiahnuť. Pri aktuálnych plánoch však svet podľa správy OSN smeruje k otepleniu o 2,7 stupňa Celzia so súvisiacimi katastrofálnymi dôsledkami, píše agentúra DPA.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Predstaviteľka OSN varovala pred dôsledkami neúspechu klimatickej konferencie

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport