tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Osobitný predstaviteľ EÚ pre oblasť južného Kaukazu Tovio Klaar.
Osobitný predstaviteľ EÚ pre oblasť južného Kaukazu Tovio Klaar. Zdroj: twitter.com/tk

Predstaviteľ EÚ v Arménsku: Žiadam vysvetlenie videozáznamu z údajných popráv

Osobitný predstaviteľ EÚ pre oblasť južného Kaukazu Tovio Klaar v nedeľu žiadal vysvetlenie v spojitosti so zverejneným videozáznamom, na ktorom je údajne zachytená poprava arménskych vojnových zajatcov. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

„Ak sa potvrdí, že toto video je pravé, pôjde o vojnový zločin, ktorý musí byť vyšetrený a páchatelia musia byť potrestaní,“ napísal Klaar na sociálnej sieti. Arménsky premiér Nikol Pašinjan za obsah videa obvinil Azerbajdžan; dôkazy však nepredložil, píše DPA.

Tieto dve krajiny vedú medzi sebou už celé desaťročia medzi sebou spor o Náhorný Karabach (Náhornokarabašská republika) – medzinárodne neuznaný štát na území Azerbajdžanu. Arménske ministerstvo obrany chce predmetné video analyzovať. Vyjadrilo však presvedčenie o jeho pravosti. Azerbajdžan chce podľa správ médií vierohodnosť videa takisto preveriť. Podobné videá z tejto oblasti hlásili aj predtým, pripomína DPA.

Boje na hraniciach týchto dvoch bývalých sovietskych republík (Arménsko a Azerbajdžan) opäť prepukli začiatkom septembra a vyžiadali si životy takmer 200 vojakov. Išlo o najhoršiu vojenskú eskaláciu od druhej vojny o Náhorný Karabach z jesene 2020.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Predstaviteľ EÚ v Arménsku: Žiadam vysvetlenie videozáznamu z údajných popráv

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku