eReport.sk
minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Richard Raši (Hlas-SD)
Šéf parlamentu Richard Raši. zdroj: tasr

Predseda Národnej rady Raši sa stretol s veľvyslancom Maďarska Baloghom


Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Richard Raši dnes prijal na pôde parlamentu mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Maďarska v Slovenskej republike J. E. Csabu Balogha. Stretnutie sa nieslo v duchu priateľskej a konštruktívnej atmosféry, pričom obe strany vyjadrili záujem o ďalšie posilňovanie dobrých susedských vzťahov. Uvádza sa to v tlačovej správe Národnej rady SR.

„Je mojím záujmom stretnúť sa v prvom rade s veľvyslancami susedných krajín, aby som podporil regionálnu spoluprácu a upevnil tak vzťahy medzi Slovenskou republikou a jej najbližšími susedmi,“ uviedol na stretnutí predseda R. Raši. V tejto súvislosti informoval veľvyslanca Balogha aj o prípravách svojej prvej oficiálnej návštevy s najvyššími ústavnými činiteľmi v Budapešti, ktorá sa uskutoční v máji.

Spoločná diskusia sa zamerala aj na aktuálne otázky vrátane nadchádzajúceho predsedníctva Maďarska vo Vyšehradskej štvorke (V4) a výsledkov včerajšej oficiálnej návštevy predsedu vlády Maďarska Viktora Orbána na Slovensku. Predseda NR SR R. Raši pripomenul význam memoranda o spolupráci medzi vládami Slovenska a Maďarska, ktoré bolo podpísané počas tejto návštevy a na ktorého príprave sa podieľal aj on sám v čase, keď pôsobil ako minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie. Richard Raši vyzdvihol potrebu investícií do spoločných projektov, význam slovensko – maďarskej medzivládnej komisie v oblasti cezhraničnej spolupráce a ocenil úroveň bilaterálnych vzťahov medzi Slovenskou republikou a Maďarskom.

Spoločné iniciatívy v oblasti infraštruktúry, hospodárstva a regionálneho rozvoja podľa neho významne prispievajú k stabilite a prosperite celého regiónu strednej Európy. Predseda NR SR R. Raši ako aj veľvyslanec Cs. Balogh sa dnes zároveň zhodli na rozvoji ďalšej spolupráce medzi parlamentami oboch krajín.

Zdroj: Ts/nrsr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Predseda Národnej rady Raši sa stretol s veľvyslancom Maďarska Baloghom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne