eReport.sk

Predpoveď počasia na 15. júla

Aj dnes pokračuje príjemné slnečné počasie. V niektorých lokalitách prekvapia aj búrky.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred búrkami na celom východnom a časti stredného Slovenska. V tejto súvislosti vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom SHMÚ na svojom webe.

Výstrahy pred búrkami platia v okresoch Banskobystrického, Košického, Prešovského a Žilinského kraja. V okresoch stredného Slovenska do 12.00 h, na území východného Slovenska platí výstraha do 18.00 h.

O počasí viac tu:

  1. Strom padol na auto

V týchto lokalitách je malá pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. “S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu,” uviedli meteorológovia.

Hydrologická výstraha prvého stupňa pred prívalovou povodňou je vyhlásená v okresoch Liptovský Mikuláš a Tvrdošín.

Situácia: Počasie u nás ovplyvňuje plytká tlaková níž. Slnečno, na východe popoludní búrky. Teploty 27 až 32 stupňov Celzia.

Na západnom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 20 až 17 a najvyššie denné 29 až 32 stupňov C. Na strednom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 19 až 14 a najvyššie denné 27 až 31 stupňov C. Na východnom Slovensku slnečno, možnosť búrky, najnižšie ranné teploty 19 až 15 a najvyššie denné 27 až 31 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m malá oblačnosť, najnižšia ranná teplota 15 a najvyššia denná 24 stupňov C. Vo výške 1500 m malá oblačnosť, najnižšia ranná teplota 14 a najvyššia denná 19 stupňov C. Vo výške 2000 m malá oblačnosť, najnižšia ranná teplota 11 a najvyššia denná 15 stupňov C.Ozón: 15% pod úrovňou dlhodobého priemeru (291 DJ).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport