eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Predĺženie núdzového stavu: Na ťahu sú poslanci, Sulík nič negarantuje, Krajniak problém nevidí

Poslanci Národnej rady (NR) SR majú o odsúhlasení predĺženia núdzového stavu rokovať na schôdzi, ktorá sa začne v stredu 24. februára o 13.00 h. Informoval o tom odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

Okrem toho majú tiež na schôdzi prerokovať novelu zákona o diaľničnej známke, ktorú by mali prebrať v skrátenom legislatívnom konaní. Rovnako má parlament rokovať o uznesení, ktoré predložili poslanci Smeru-SD. Týka sa predloženia návrhu národného plánu podpory obnovy a odolnosti na verejnú diskusiu.

Sulík garancie hlasov neponúkol

Na základe novelizovanej legislatívy musí predĺženie núdzového stavu odobriť parlament, a to najneskôr do 20 dní. Vláda začiatkom mesiaca rozhodla o tom, že núdzový stav sa predĺži od 8. februára o ďalších 40 dní. O podpore predĺženia mali rokovať poslanecké kluby. Šéf SaS Richard Sulík ešte vo štvrtok (18. 2.) avizoval, že nevie garantovať podporu všetkých poslancov SaS. Poslanec Sme rodina Patrick Linhart verejne deklaroval, že za predĺženie nezahlasuje. Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) pred štvrtkovým popoludňajším rokovaním vlády uviedol, že o podpore predlžovania núdzového stavu v Národnej rade (NR) SR bude Sme rodina hovoriť aj s každý poslancom na klube.  So samotným predlžovaním núdzového stavu v parlamente by podľa neho nemal byť problém. Ak boli výhrady, myslí si, že sa týkali skôr konkrétnych ustanovení.

Reč bude aj o pokutách v súvislosti s diaľničnou známkou

Poslanci majú tiež rokovať o vládnej novele zákona o diaľničnej známke. Vyplýva z nej, že pokutu za neuhradenie diaľničnej známky by malo byť možné uložiť do dvoch rokov odo dňa, keď sa príslušný okresný úrad dozvedel o porušení povinnosti. Najneskôr však do troch rokov odo dňa porušenia povinnosti.

Zaoberať sa budú aj návrhom Smeru

Návrh uznesenia z dielne Smeru-SD hovorí o tom, aby parlament vyjadril vážne znepokojenie nad meškaním prác národného plánu podpory obnovy a odolnosti. Parlament by mal tiež podľa návrhu požiadať vládu, aby okamžite predložila na schôdzu NR SR správu o stave prípravy národného plánu. Poslanci tiež majú na schôdzi prebrať návrh na voľbu poslancov za členov Výboru NR SR na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.