eReport.sk
Richard Sulík, foto: tasr

Predĺženie núdzového nepodporia: SaS chce novelizovať zákon o hospodárskej mobilizácii

Koaličná SaS navrhuje namiesto predĺženia núdzového stavu novelizovať zákon o hospodárskej mobilizácii, čím by sa umožnilo ukladanie pracovnej povinnosti mimo núdzový stav. Za neefektívne považuje strana plošné testovanie a zákaz vychádzania po 20.00 h.

„Namiesto predĺženia núdzového stavu, ktorý v sebe zahŕňa testovanie a zákaz vychádzania po 20.00 h, sme premiérovi Eduardovi Hegerovi navrhli novelu zákona o hospodárskej mobilizácii. Tá by umožňovala ukladať pracovnú povinnosť mimo núdzový stav a v súlade s Ústavou SR. Nevidíme žiaden dôvod pokračovať v neefektívnom testovaní a zakazovaní chodiť ľuďom napríklad behať po ôsmej večer, keď je ešte svetlo,” skonštatoval predseda SaS Richard Sulík.

Predstavitelia SaS sa podľa stanoviska strany na zasadnutí vlády zoznámia s dôvodmi, pre ktoré by mal byť opätovne predĺžený núdzový stav. Premiér Eduard Heger v nedeľu (25. 4.) vyhlásil, že núdzový stav by sa mal predĺžiť a vláda má o tom rozhodnúť v stredu (28. 4.). Slovensko napriek zlepšeniu pandemickej situácie podľa neho ešte nie je pripravené na jeho zrušenie. Predseda parlamentu a líder Sme rodina Boris Kollár je naopak proti predĺženiu núdzového stavu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Predĺženie núdzového nepodporia: SaS chce novelizovať zákon o hospodárskej mobilizácii

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti