eReport.sk
Vladimíra Marcinková, foto: tasr

Predbiehanie? Marcinková problém nevidí: Chcela som spropagovať vakcínu!

Papalášizmus politikov? Určite nie! Odmieta zákonodarkyňa zo strany Za ľudí Vladimíra Marcinková (29) kritické hlasy, ktoré vyčítajú poslancom očkovanie v čase keď ešte na vakcínu čakajú seniori po celom Slovensku. Argumentuje, že sa dala zaočkovať zo strachu a tiež chcela spopularizovať vakcínu od firmy AstraZeneca a vlastným príkladom ukázať, že sa jej ľudia nemusia báť.

Členovia parlamentu dostali ponuku zaočkovať sa už v januári, no vtedy ju nikto nevyužil s odôvodením, že najskôr by sa mali dať zaočkovať zdravotníci, seniori a ľudia, ktorí sú najviac ohrození ochorením COVID-19. O dva mesiace, už poslanci také drahoty nerobili – a aj keď stále nie sú zaočkovaní všetci seniori v rizikovom veku – využili ponuku ministerstva zdravotníctva. „Vo štvrtok bola zaočkovaná približne desiatka poslancov,” uviedla hovorkyňa parlamentu Michaela Jurcová. V nemocnici sv. Michala sa spolu so zákonodarcami dal zaočkovať aj šéf národnej rady Boris Kollár.

Poslanci sú kritická infraštruktúra

Očkovanie poslancov v čase keď je nedostatok vakcín na Slovensku vyvolalo negatívne reakcie a obvinenia z papalášizmu politikov. Jednou zo zaočkovaných političiek je aj Vladimíra Marcinková, ktorá nemá ani 30 rokov. Na situáciu ponúka iný pohľad a odmieta osočovanie, ktoré sa podľa nej využíva na politický boj. „Žiadny poslanec sa v očkovacích zoznam nepredbehol. Poslanci dostali možnosť sa zaočkovať už v januári, odmietli to, kým nebudú zaočkovaní všetci zdravotníci,” priblížila Marcinková na Instagrame a informovala tiež, že po očkovaní mala teplotu, zimnicu aj migrénu. „Keď prišla na rad kritická infraštruktúra a zložky štátu nevyhnutné na zabezpečenie základného fungovania krajiny, tam som legitímne vnímala priestor zaočkovať sa aj pre poslancov,” vysvetľuje.

Bojím sa o dcéru

Dodáva, že schvaľovanie zákonov považuje prinajmenšom za rovnako dôležité ako zabezpečenie bezpečnostných, či poštových služieb štátu. Zdôraznila, že v tejto otázke nevidí dôvod na politikárčenie a spochybňovanie očkovania a vraví, že zaočkovať sa dala aj z obavy o malú dcéru. „Keď nám v parlamente umrel na COVID kolega, ďalší sú v ťažkom stave a my pred každou schôdzou rátame zdravých poslancov, aby sme boli vôbec schopní odhlasovať legislatívu kľúčovú pre aktuálnu pandemickú situáciu,” obhajuje sa na sociálnej sieti Marcinková.

Vladimíra Marcinková vysvetlila svoj postoj cez príbeh na sociálnej sieti. – Foto: VM IG

Chcem pomôcť príkladom

Vakcínou Pfizer či Moderna by sa zaočkovať nedala, lebo tá je podľa nej vhodná pre najzraniteľnejších. Vakcínu AstraZeneca však neodmietla, čím chcela aj osobným príkladom presvedčiť ľudí, aby sa jej nebáli. „Je spochybňovaná a málo populárna, preto som to vnímala aj ako príležitosť posilniť dôveru v túto očkovaciu látku, ktorá je účinná a riadne registrovaná,” zdôvodnila svoj ušľachtilý zámer mladá politička.Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity