eReport.sk
Boris Kollár (Sme rodina)
Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Prečo sa Kollár zaťal? V rozhovore odmietol reagovať: Je to tendenčné, nebudem odpovedať!

Čo ho vytočilo a prečo prešiel do protiútoku? Šéf parlamentu a líder Sme rodina Boris Kollár poskytol obsiahly rozhovor redaktorke Hospodárskych novín (HN), v ktorom reagoval na viaceré aktuálne témy. Pri niektorých otázkach však vôbec netajil, že sa mu ani trocha nepáčia.

Jednou z tém, pri ktorej sa Kollár necítil v úplne komfortnej zóne bol spôsob politiky, ktorú razí jeho hnutie. Keď mu redaktorka pripomenula, že ho politológovia označujú za obchodníka, doslova ich poslal späť do školy. “Ktorí politológovia? Tí, ktorí rozprávali, že Kollár bude mať jedno percento v roku 2015, tí, ktorí povedali, že pôjdem s Robertom Ficom a nešiel som, alebo tí, ktorí povedali, že Kollár je strana na jedno použitie a ja už som v druhom volebnom období? Tí nech sa idú znova prihlásiť do školy, lebo zatiaľ nemali jedno správne vyjadrenie smerom ku mne,” reagoval pre portál HN. Pri doplňujúcej otázke o tom, že či jeho spôsob vyjednávania v koalícii nie je politickým biznisom zareagoval Kollár ešte tvrdšie: “Prepáčte, ale čo z toho je biznis? Ja bojujem za ľudí a myslím si, že politik má stáť na strane ľudí a keď vy to nazývate biznis, tak prepáčte, ale je mi ľúto Hospodárskych novín.”

Naložil aj Kovaříkovi, nezamestnal by ho ani v bufete

Napokon však nepriamo priznal, že kšeftuje. Na otázku, či  bude žiadať Romana Mikulca, aby odvolal policajného šéfa Petra Kovaříka výmenou za to, že ho v parlamente na poste ministra Sme rodina podporí, Kollár povedal: “Vôbec nie. Tu nemôžeme kšeftovať. Čo sú to za otázky? My nekšeftujeme takýmto spôsobom, veď to je sprosté.

Apropo, keď sme pri Kovaříkovi, tak toho Kollár nekompromisne skritizoval, pretože si myslí, že polícia pod jeho vedením nedávne protesty pred parlamentom ani v centre Bratislavy nezvládla.  “Je to taký amaterizmus, že ja by som takého človeka vo vlastnej firme ani v bufete nezamestnal,” uviedol na adresu policajného prezidenta.

Boli protesty políciou zvládnuté? Koalícia v tom má jasno:

  1. Pavol Hrušovský
  2. Peter Kovařík

Samostatnou kapitolou boli reakcie Kollára na očkovanie, ktoré aktuálne výrazne polarizuje celú spoločnosť.

Kollár: Nebudem hrať túto hru

Šéf Sme rodina vytrvalo odmieta delenie ľudí na zaočkovaných a nezaočkovaných, čo dal v rozhovore redaktorke jasne najavo. Prečo má byť rešpektovanie názoru antivaxerov viac ako ochrana zraniteľných? – opýtala sa Kollára. “Nie je to viac. Ja nerobím rozdiely. Jeden aj druhý názor treba rešpektovať. Treba ľudí spájať, edukovať, vysvetľovať, ale ak im budeme hádzať polená pod nohy, tak ich nedostaneme na svoju stranu. Ak vás budem urážať, ako vás chcem presvedčiť? Robíme zásadnú chybu už v začiatku a ja to takto robiť nebudem. Nedávajte mi tieto otázky, nebudem vám na to odpovedať,” vysvetlil Kollár Takáto odpoveď novinárke nestačila a tak položila ďalšiu otázku: Pozrime sa na to aj z inej strany. Je fér, aby sa vakcinovaní skladali ostatným na testy či prípadnú drahú liečbu? Toto však už predsedu parlamentu zjavne vytočilo, čo svojou odpoveďou aj potvrdil: “Nepáči sa mi vaša otázka, lebo už do toho dávate, či je fér alebo nie je fér. Neklaďte takto otázky, je to tendenčné a nebudem na to odpovedať. Nie je to pekná otázka. Skúsme byť korektní a dávajte mi otázky, na ktoré vám rád odpoviem. Pri všetkej úcte, nebudem hrať túto hru.”

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport