eReport.sk
Peter Pellegrini, predseda HLAS-SD
Peter Pellegrini, foto: instagram

Prečo nás takto provokujete? Politici dráždia nahnevaných ľudí na internete

Skúste bez rúška ísť na ulicu vy a domov sa vrátite s pokutou. To zrejme však celkom neplatí pre politikov. Nie len že neboli doteraz potrestaní tí, ktorí protestovali pred Národnou radou SR bez ochranných rúšok, no na sociálnych sieťach sa chvália fotkami, kde im chýbajú tiež. Ľudí karhajú a na sebakritiku zabúdajú.

Od začiatku Veľkej noci sa takýmito fotkami pochválilo hneď niekoľko politikov. Ako prvý prišiel na mušku Martin Klus, ktorý zverejnil fotku s Igorom Matovičom. Fotku priložil ku statusu, v ktorom ďakoval expremiérovi za doterajšiu spoluprácu. Pod ňou sa spustila taká vlna kritiky, že jeden neveril vlastným očiam.

Podobnými fotkami, aj keď z iného prostredia, sa pochválila Lucia Ďuriš Nicholsonová. Tá zverejnila fotku z bicyklovania. Opatrenie, ktoré hovorí, že aj pri ňom by sme mali nosiť rúško, ju rozčúlilo: „Behávam a bicyklujem dlho a pravidelne. Ale nie s rúškom, v Belgicku to nie je povinné. Tu áno,” začala svoj status na sociálnej sieti. V ňom ďalej píše, že minule keď si v teple išla na hrádzu zabehať a mala rúško, tep jej vystúpil na 168-170 pri tempe 5’45”.

Fotografie politikov bez ochranných rúšok ale aj s nimi

– Foto: Facebook Peter Pellegrini, Facebook MK Facebook LDN

Svoju skúsenosť konzultovala s kardiológom. Lekár jej údajne povedal, aby rúško zahodila, že to škodí a nosiť rúško pri športovaní v exteriéri považuje za nesprávne. Nicholsonová ďalej píše, že ide len o fotografiu a opatrenia dodržiavala. Podľa jej slov by však mali mať svoje “rácio” a nemali by škodiť. Narodiel od Klusa, političku ľudia na sociálnej sieti chválili a s jej názorom súhlasili.

Ako posledný bez rúška sa predviedol predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Ten ku fotke nepriložil žiaden zdĺhavý status, len napísal: „Poobedná prechádzka s Atreyom”. Aj keď sa nemal potrebu rozpisovať, na rúško zjavne zabudol tiež.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika