Igora Matoviča od koaličného zoskupenia s Richardom Sulíkom neodradilo ani to, že povalil vládu Ivety Radičovej. Keďže mal v tom prsty aj on, až tak mu to preto asi nevadilo. Zabolelo ho však, keď povalil vládu, v ktorej bol premiérom on, a definitíva prišla, keď Sulíkovou zásluhou padla aj vláda Eduarda Hegera. Preto je teraz Richard Sulík nielen jeho veľkým nepriateľom, ale zároveň vhodným adeptom v prípade potreby do niekoho si kopnúť.
Donášal Kočnerovi, neprijal Euroval
Matovič so Sulík držali spolu najskôr snahy bojovať proti korupcii, zlodejom a mafiánom, hoci v prípade šéfa liberálov to bola iba fikcia, čo podtrhujú aj jeho vzťahy s Mariánom Kočnerom. Udržať kamarátstvo s Matovičom napokon Sulíkovi nepomohlo ani varenie gnocchov či pozvánka od Sulíka, ktorý si chcel žehliť vzťahy s Igorom Matovičom na obede alebo večeri pri pizze. „Mám výbornú pizza piecku“ odkázal vtedy predseda SaS. Nepomohlo nič, a tak sa postupne z dvoch veľkých kamarátov stali veľkí nepriatelia. Igor Matovič to teraz zdupľoval statusom, ktorý venoval iba Richardovi Sulíkovi. V ňom mu vyhodil na oči všetky jeho najväčšie hriechy.
A veru ich nebolo málo, šéf OĽaNO ich napočítal rovných sedem. Tým prvým bolo, že vynášal informácie mafiánovi Kočnerovi počas voľby GP, hoci vedel, ako veľmi jeho premiérke Radičovej záležalo, aby mafia voľby neovplyvňovala. „Na 13 raňajkách mu ako druhý najvyšší ústavný činiteľ podával zvodky o dianí v koalícii,“ prezradil Matovič, ktorý ako druhý Sulíkov hriech uviedol: „Povalil Radičovej vládu s „argumentom“, že inak by prešiel Euroval a to by znamenalo rozpad eurozóny. Za dva dni po povalení vlády bol Euroval aj tak schválený. Eurozóna sa nerozpadla a Grécko už nie je jej chorý prvok.“
Pomohol a pomáha nenávidenému Smeru
Tretím veľkým hriechom bolo, že predčasnými voľbami dosiahol víťazstvo strany Smer a jej 8-ročné vládnutie, ktorého vrcholom bola vražda Jána a Martiny. „Počas účasti vo vláde po voľbách 2020 sústavne rozoštvával jej súdržnosť zvnútra. Zároveň vynášal informácie mafiánovi Haščákovi a za svoje služby a služby poslankyne Cigánikovej si pýtal od mafiána Haščáka úplatky,“ uviedol šéf obyčajných ľudí na margo štvrtého Sulíkovho hriechu.
Tým piatym bolo, že „napriek tomu, že verejne sľúbil, že nikdy nepodporí pád Hegerovej vlády, dohodol sa s celou opozíciou (Fico, Pellegrini, Taraba, Mazurek) na jej povalení, čo sa mu aj podarilo – s argumentom, že „Hegerova vláda nebojuje voči korupcii a mafii“.
Mohlo by vás zaujímať:
Šiestym hriechom Sulíka bolo, že predčasnými voľbami dosiahol ďalšie víťazstvo strany Smer a reálnu hrozbu úplnej demontáže právneho štátu. Nuž a posledným, siedmym, bolo, že „opäť v záujme a zrejme aj na objednávku mafie tentokrát plní úlohu rozbiť jednotu opozície v boji proti rušeniu Úradu Špeciálnej Prokuratúry – blokuje spoločný postup pri protestoch opozície a tým demoralizuje ľudí… a zabezpečuje, aby protesty neuspeli… a mafii sa ÚŠP podarilo zrušiť.“
Takto teda dopadol Matovičov spolubojovník proti mafii, zlodejom a korupčníkom. „Že to slepí stále nevidia, ma mrzí,“ dodal na samý záver statusu Igor Matovič. Zaujímavé pri tom všetkom ale je, že hoci sú teraz spolu v opozícii a znovu bojujú proti korupcii, zlodejom a mafiánom, využijú každú možnosť aby si dali schuti poriadnu po papuli.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Prečo je z veľkého kamaráta veľký nepriateľ? Sulíkových sedem veľkých hriechov ako ich vidí Matovič