eReport.sk
Darina Juhásová s dcérou počas vlaňajšieho protestu pred NR SR.
Darina Juhásová s dcérou počas vlaňajšieho protestu pred NR SR. Foto: eReport.

Prečo bola zavraždená družka takáčovca Mikulca? Darina (†44) z jeho smrti vinila Čurillovcov!

Bola to brutálna vražda, ktorá sa stala práve na Štedrý deň. Odohrala sa na bratislavskej adrese. Obeťou 46-ročného strelca Andreja Nagya sa stala iba 44-ročná Darina Juhásová, družka člena zločineckej skupiny takáčovcov Martina Mikulca. Ten iba prednedávnom spáchal v Českej republike samovraždu, informoval portál televízie Markíza. V luxusnej vile v mestskej časti Nové Mesto dodýchal aj Darinin vrah, ktorý po tom, ako ženu zastreli, obrátil zbraň aj voči sebe. Na mieste hrozného činu sa v tom čase nachádzali aj násťročné deti družky rovnako tragicky zosnulého mafiána.

Útok, ktorý sa odohral v skorých ranných hodinách nastal podľa portálu súkromnej televízie tak, že Andrej Nagy prerazil autom garážovú bránu, dostal sa do domu a potom začal strieľať.

Boli za tým spory okolo vedenia kšeftov?

,,Vzhľadom na spôsob spáchania skutku ide o podozrenie zo spáchania úkladnej vraždy,“ povedal pre televíziu policajný hovorca Michal Slivka s tým, že prípad prevzala Národná kriminálna agentúra (NAKA), ktorá vo veci ďalej koná a viac informácií nateraz nie je možné poskytnúť.

Podľa informácií TV Markíza sa 46-ročný útočník s Darinou veľmi dobre poznali. ,,Bol obchodným partnerom jej nebohého druha. Motívom mali byť vraj nezhody pri vedení obchodov a financie. Po tom ako vystrelil na majiteľku domu, zbraň obrátil proti sebe a spáchal samovraždu,” napísal portál tvnoviny.sk.

Legitímnou v tejto súvislosti ostáva otázka, prečo si siahol na svoj život aj vrah Juhásovej. Je totiž minimálne zvláštne, že Nagy spáchal samovraždu hneď po tom, ako sa zbavil človeka, ktorý mu mal údajne nejakým spôsobom zrejme blokovať kšefty…

Takáčovec mal blízko k známym kajúcnikom

Ako pripomenul denník Sme, zavraždená Juhásová prežila svojho druha len o necelý rok a pol. Mikulec sa obesil minulý rok v auguste v Česku po tom, čo bol tri mesiace na úteku. ,,Polícii sa mu podarilo ujsť len vlani v máji, počas veľkého záťahu na gang, ku ktorému patril,“ uviedol v nedeľu (2.1.) portál denníka.

Sme pripomenulo aj prepojenia Martina Mikulca s ďalšími známymi postavičkami z prostredia kľúčových kajúcnikov. Mikulec bol napríklad podľa Mateja Zemana alias Zemáka blízky človek dnes už nebohého Františka  Böhma, ktorý si takisto siahol na život po tom, ako ho prepustili “za odmenu” z basy. A rovnako malo ísť aj o dobrého známeho ďalšieho „top“ kajúcnika Ľudovíta Makóa. Faktom je aj to, že Mikulcovo meno sa spomína aj v obžalobe v kauze Očistec.

Svedok Matej Zeman počas hlavného pojednávania s obžalovaným bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčika.
.

Matej „Zemák“ Zeman počas pojednávania s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. – Foto: tasr

„Obaja (Mikulec a Böhm) si boli veľmi blízki a bolo jedno, komu som ich dal do ruky. Dôležité bolo, že sa peniaze mali dostať k (Ľudovítovi) Makóovi, ktorý ich potom delil,“ tvrdil súdu Zeman počas procesu s bývalým špeciálnpopiym prokurátorom Dušanom Kováčikom, keď rozprával o údajnom úplatku 100-tisíc eur, z ktorého mala ísť polovica práve Kováčikovi.

Samovražda, ktorá vyvoláva otázniky

Okolo samovraždy samotného Mikulca sú stále nejasnosti. Predčasom sa objavili aj svedectvá, ako ho údajne ešte vlani v lete navádzali vyšetrovatelia okolo Jána Čurillu, aby sa nevracal na Slovensko, pretože vraj mali záujem znemožniť jeho výsluch.

Napriek tomu, že elitní vyšetrovatelia to popreli, sú naďalej obvinení. Objavili sa podľa mnohých škandalózne odposluchy, ktoré sa týkajú aj osoby tragicky zosnulého takáčovca s významným postavením v bratislavskej zločineckej skupine. A práve tie ich majú usvedčovať.

Matka aj jej dcéra ukazovali prstom na vyšetrovateľov

Družka po Mikulcovi bola zjavne takisto presvedčená, že za smrť jej partnera môžu práve vyšetrovatelia, ktorých šéf parlamantu nazval “čurillovskou mafiou”. Na vlaňajšom veľkom novembrovom protivládnom proteste pred parlamentom, ktorý organizovala opozičná strana Smer-SD, eReport zachytil Darinu Juhásovú s dcérou. V rukách držali veľké transparenty s nápismi: „Čurillovská mafia zabila môjho muža. Čurillovská mafia zabila môjho otca“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Brazílsky prezident Jair Bolsonaro.
  2. Na kombosnímke Daniel Lipšic a tabuľa označujúca miesto, kde obeseného muža našli.
  3. Špeciálny prokurátor SR Daniel Lipšic.
  4. NAKA
  5. NAKA
  6. Ladislav Makó, Matej Zeman a Csaba Dömötör.
  7. Roman Mikulec

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prečo bola zavraždená družka takáčovca Mikulca? Darina (†44) z jeho smrti vinila Čurillovcov!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti