eReport.sk
Francúzska Ústavná rada zamietla v stredu už druhú žiadosť odporcov kontroverznej dôchodkovej reformy na vypísanie referenda o tejto otázke.
Cieľom reformy, ktorú presadil francúzsky prezident Emmanuel Macron, je od 1. septembra postupne zvyšovať vek odchodu do dôchodku zo súčasných 62 na 64 rokov. Foto: TASR/AP

Pre štrajky vo Francúzsku zostávajú na lodiach rekordné objemy ropy, toto Macrona asi nepoteší!

Mohutné štrajky proti dôchodkovej reforme vo Francúzsku spôsobili, že rekordné množstvo ropy a kondenzátu zostáva stále v tankeroch na mori, zatiaľ čo zásoby ropy v krajine klesajú. Upozornili na to v utorok analytici. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Najnovšie správy z politiky:

  1. Je Naď viac ako Ústava SR?
  2. Maďarská prezidentka Katalin Nováková.
  3. Zdevastované Slovensko?

Ide o takmer sedem miliónov barelov

Podľa analytika spoločnosti Kpler Johannesa Rauballa sa vo francúzskych vodách uplynulý týždeň nachádzalo približne 17 lodí prepravujúcich ropu, ropné alebo chemické produkty.

„Sedem z týchto nákladných lodí prepravuje približne 7 miliónov barelov (1 barel = 159 litrov) ropy a kondenzátu. Čo predstavuje najvyššiu úroveň v histórii. A dvojnásobok toho, čo sme pozorovali na vrchole protestov v októbri minulého roka,“ povedal Rauball.

Protesty

Protestné akcie v uplynulých troch týždňoch zasiahli každú francúzsku rafinériu. Od štrajkov v októbri 2022 sa líšia v tom, že sú koordinované na národnej úrovni a ovplyvňujú aj prístavy a sklady, povedal Koen Wessels, analytik spoločnosti Energy Aspects.

Poznačená ekonomika

Podľa poradenskej spoločnosti OilX klesli zásoby ropy vo Francúzsku v marci na 40,3 milióna barelov. Čo je ich najnižšia úroveň od začiatku záznamov OilX v januári 2010. Aj spotreba francúzskych rafinérií klesla na 764.000 barelov denne, čo je najmenej od októbra.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pre štrajky vo Francúzsku zostávajú na lodiach rekordné objemy ropy, toto Macrona asi nepoteší!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti