eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Pre migrantov vo Francúzsku nastávajú horšie časy: Ak niečo vyvedú, hrozí im vyhostenie!

Cudzincom a utečencom, ktorých usvedčia z narušovania verejného poriadku alebo budú spájaní s extrémizmom, by francúzske úrady mohli odobrať povolenie na pobyt a vyhostiť ich z krajiny. V piatkovom rozhovore pre denník Le Figaro to povedal francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin, píše agentúra AFP.

“Prvýkrát sme požiadali Francúzsku agentúru pre utečencov (OFRA) o odobratie azylu komukoľvek, kto bude konať v rozpore s hodnotami republiky,” povedal Darmanin.

Cudzincov chcú posudzovať podľa ich činov

Ako pripomína AFP, tento krok je rok pred blížiacimi sa parlamentnými a prezidentskými voľbami ďalším z prejavov novej politiky francúzskej vlády, ktorá sa zameriava na problematiku migrácie, bezpečnosti a boja proti radikálnemu islamu.

Podľa Darmanina za posledné tri mesiace francúzske úrady odobrali azyl 147 utečencom. “Naša politika je jasná: posudzovať cudzincov na základe toho, čo robia, a nie podľa toho, kto sú,” zdôraznil.

Nelegálni migranti sú na zozname extrémistov

Pre denník Le Figaro ďalej uviedol, že 1093 cudzincov nelegálne žijúcich vo Francúzsku je v súčasnosti na zozname extrémistov považovaných za možnú teroristickú hrozbu, ktorých sledujú francúzske bezpečnostné služby. Na zozname je tiež ďalších 4000 cudzincov s povolením na pobyt. Podľa Darmanina je z nich 25 percent Alžírčanov, 20 percent Maročanov, 15 percent Tunisanov a 12 percent Rusov.

Ide o dlhodobú požiadavku Le Penovej

Darmanin uviedol, že chce, aby bolo cudzincom na zozname extrémistov odobraté právo na pobyt, no zároveň priznal, že si je vedomý prípadných ťažkostí s deportáciami ľudí počas súčasnej pandémie koronavírusu.

Vyhosťovanie cudzincov, ktorí sú vo Francúzsku považovaní za bezpečnostnú hrozbu, dlhodobo požaduje šéfka krajne pravicovej strany Národné zhromaždenie (RN) Marine Le Penová. Francúzsko deportovalo v roku 2019 24.000 ľudí, čo je podľa údajov ministerstva vnútra najviac za posledných minimálne desať rokov. V rovnakom období tamojšie úrady vydali doklady o pobyte pre približne 275.000 cudzincov a prijali 140.000 žiadostí o azyl.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport