eReport.sk
Výber aktuálnych titulov v Trn avskom knižnom špeciále
Výber aktuálnych titulov v Trn avskom knižnom špeciále

Pravidelná rubrika: Trnavský knižný špeciál


Dierožrút (vek 5 – 8 rokov)

Už ste niekedy pozorovali diery vo svojom okolí? A čo takto hlavná postava, ktorá sa nimi živí? Ako asi vyzerá Dierožrút? On a jeho žena Dierožrútka sú netradičný pár. Dierožrút je neustále hladný. Jeho manželka neúnavne kope studňu. Ako správna rozprávková postava sa Dierožrút vyberie do sveta. Preputuje les, mesto, filharmóniu, vesmír. Spozná ľudí, ktorým niečo chýba: rozum, srdce, pamäť. Stretne človeka, ktorý urobil dieru do sveta. Bude mať jeho putovanie šťastný koniec? Zasýti niečo jeho hlad? Príbeh Slavky Liptákovej je o predstavách, túžbach. Je o imaginácii. Celý charakter trefne vizualizujú ilustrácie vynikajúceho slovenského výtvarníka a ilustrátora Fera Liptáka.  

Krič potichu, braček (vek od 11 rokov)

Populárna česká spisovateľka Ivona Březinová otvára príbehmi trináste komnaty bežných problémov. Jeremiáš je autista. Jeho mama a dvojička Pamela sa prispôsobujú jeho svetu. Poznajú tenučkú hranicu hystérie, ktorú spustí aj najmenšia odchýlka. Krič potichu, braček je vzácna literárna sonda do života rodiny s autistickým dieťaťom. Patrí k tým, ktoré máte chuť prečítať na jeden dúšok. Príbeh zaujme tínedžerov aj dospelých. Aktuálny, trpký, autentický. Je výborným prameňom diskusií v škole, v rodine. Stačí sa len začítať a pochopíte…

Klub nerozbitných detí (dospelý čitateľ)

Ako vychovávať, aby ste dieťaťu vštepili správne hodnoty, prirodzenú úctu, empatiu a radosť zo života? Slávka Kubíková koncipuje knihu ako pomocníka. Nejde o žiadnu overenú príručku rodičovstva. So zdravým rozumom vysvetľuje sedem „krokov“ nerozbitnej výchovy. Tú tvoria vzťahy, hranice, charakter, pohyb a voľná hra, knihy, hudba, menej času s technológiami. Súčasťou každej kapitoly je rozhovor s odborníkom z praxe (špeciálna pedagogička, športový tréner, propagátorka detského čítania, terapeut, psychologička, hudobníčka, lektor Akadémie rodiny). Autorka volí jednoduchý jazyk a prehľadnú štruktúru. Tematicky zaraďuje do jednotlivých kapitol výsledky rôznych štúdií. 

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pravidelná rubrika: Trnavský knižný špeciál

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne