eReport.sk
Milan Lučanský, foto: tasr

Pravda o Lučanskom: Vyšetrovanie jeho samovraždy je na konci

Komisia, ktorá skúmala okolnosti samovraždy Milana Lučanského je s prácou takmer hotová. Úmrtie exšéfa policajného zboru v jeho cele po zadržaní vyvolávalo v radoch verejnosti vášne, ale stalo sa aj živnou pôdou pre rôzne konšpiračné teórie. Aká ja teda pravda?

Exšéf polície spáchal samovraždu v prešovskom ústave na výkon väzby na konci decembra. Keďže tragédii predchádzal iný incident, pri ktorom si Lučanský vo väzbe zranil oko, smrť vyvolala veľkú polemiku. V januári vznikla špeciálna komisia skladajúca sa z odborníkov, poslancov, ale aj novinárov, ktorá mala prešetriť Lučanského smrť. Podľa denníka Sme je jej práca takmer vo finálnej rovine a podkopáva nohy konšpiračným teóriám o nešťastnej udalosti.

Zmetie konšpirácie zo stola?

Podľa denníka má finálny spis komisie 23 strán. Jej členovia na nej pracovali takmer tri mesiace. Výsledky ich pátrania mali vylúčiť, že by k Lučanského smrti dopomohla cudzia osoba a taktiež vyvracajú rôzne nepodložené teórie o predošlom incidente. Počas neho si expolicajt mal poraniť oko. Keďže bol v cele sám, komisia musela akceptovať jeho verziu udalosti. Teda, že sa v noci potkol o šľapku a poranil si hlavu o rám postele.

Už čoskoro na internete

Celú hodnotiacu správu podľa denníka zverejnia na internete, no ešte sa k nej vyjadrujú členovia komisie. V dokumente je zapracovaných už 17 pripomienok členov komisie a do piatka sa ešte môžu k záverečnej správe vyjadriť.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy