eReport.sk
Foto: shutterstock

Pracovníci pohrebných služieb chcú byť predčasne zaočkovaní: Ministerstvo o tom ani len neuvažuje

Rezort zdravotníctva o skoršom očkovaní proti novému koronavírusu pre pracovníkov pohrebných služieb neuvažuje. Dôvodom je vyhláška k prioritizácii skupín aj obmedzené množstvo vakcín. Uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Ministerstvo uznáva, že pracovníci pohrebných služieb môžu patriť medzi osoby nezastupiteľné v udržiavaní kvality života obyvateľov z hľadiska ochrany zdravia. „Uvedomujeme si ich dôležitosť pre spoločnosť, očkujeme však na Slovensku postupne v nadväznosti na vyhlášku k prioritizácii skupín a na to, aký počet očkovacích látok na Slovensku máme,” vysvetlila Eliášová.

Aktuálne sa očkujú zdravotníci, seniori vo vybraných vekových kategóriách, takisto v zariadeniach sociálnych služieb, ako aj učitelia. „Postupne sa vakcína dostane každému, kto bude mať o ňu záujem,” uistila Eliášová.

Na prehodnotenie poradovníka na očkovanie a na skoršie zaočkovanie pracovníkov pohrebných služieb vyzval predseda Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb Ladislav Stríž.

Pripomenul, že pracovníci pohrebníctiev čoraz častejšie musia chodiť do bytov novým koronavírusom nakazených zosnulých a ich príbuzných. „Je to služba, ktorá nadväzuje na zdravotníctvo, rovnako pracovníci pohrebných služieb patria medzi kritickú infraštruktúru. Ministerstvo zdravotníctva by malo prehodnotiť ich očkovanie,” uviedol Stríž. V opačnom prípade môže byť poskytovanie pohrebných služieb ohrozené tým, že sa pracovníci dostanú do karantény.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport