eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Polícia pritvrdzuje: Hliadky pribudnú v uliciach aj na cestách, zostaňte radšej doma!

Ak to naozaj nie je nevyhnutné, radšej z domu nevychádzajte. Pokiaľ musíte do práce, zabezpečte si potvrdenie od zamestnávateľa. V opačnom prípade riskujete sankciu. Možnosť, že vás náhodne policajti skontrolujú, sa od stredy zvýši. Hliadok v uniformách bude totiž v teréne viac.

Na dodržiavanie opatrení bude v teréne od stredy (6.1.) dohliadať viac policajtov. Zvýšený výkon služby sa týka dopravnej, poriadkovej aj železničnej polície na celom Slovensku. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.

Polícia vyzýva na dodržiavanie opatrení

Podľa jej slov budú policajti vykonávať intenzívne náhodné kontroly najmä na hlavných cestných ťahoch, na hraniciach okresov, na miestach so zvýšenou koncentráciou osôb, či železničných staniciach a vo vlakoch.

“Vyzývame občanov, aby dodržiavali aktuálne protipandemické opatrenia a zostali doma. Ak je nevyhnutné odchádzať z domu napríklad do zamestnania, treba si zabezpečiť potvrdenie od zamestnávateľa, alebo iný hodnoverný dokument, ktorým vedia preukázať nutnosť svojej cesty,” uviedla hovorkyňa.

Ak zistia porušenia, budú to riešiť individuálne

Dodala, že policajti budú aj naďalej kontrolovať dodržiavanie aktuálnych epidemiologických opatrení a vydaných vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva SR. “V prípade zistenia porušení bude každý prípad polícia riešiť individuálne. Sankcie zostávajú vo výške ako doposiaľ, v blokovom konaní do 1000 eur a v správnom konaní do 1659 eur,” priblížila.

POLÍCIA V BOJI PROTI PANDÉMII PRIJÍMA PRÍSNEJŠIE OPATRENIA Na základe neustále sa zhoršujúcej epidemiologickej situácie…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 5. januára 2021

Zdroj: tasr, fb/policia

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia pritvrdzuje: Hliadky pribudnú v uliciach aj na cestách, zostaňte radšej doma!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti