eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/wachiwit

Podvodníci tvrdia, že sú z Microsoftu! Obrali Slovákov už o desaťtisíce eur

Obetiam predstierajú pomoc pri technickej podpore softvéru. Od osoby postupne vylákajú vzdialený prístup do počítača, citlivé údaje, upozorňujú naši policajti.

Trnavskí policajti prijali za posledné týždne viacero oznámení od ľudí, ktorých  podvodníci obrali o desaťtisíce eur. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Okrádajú na diaľku

Podvodníci sa v anglickom jazyku predstavia ako skutoční pracovníci technickej podpory spoločnosti Microsoft. „Obetiam predstierajú pomoc pri technickej podpore softvéru. Od osoby postupne vylákajú vzdialený prístup do počítača, citlivé údaje k platobným kartám, ako sú číslo karty, PIN číslo a požiadajú o zaslanie kópie občianskeho preukazu. Podvodníci vďaka tomu prístup skutočne získajú aj takto na diaľku a obsah počítača zablokujú. Bez vedomia a súhlasu obete dochádza k prevodu peňazí,“ uviedla Linkešová.

Šanca získať späť svoje peniaze je minimálna

Ako doplnila, podvody takéhoto rozsahu sa v mnohých prípadoch uskutočňujú zo zahraničia. „Vzdialenosť a legislatíva cudzích krajín značne limituje možnosti Policajného zboru, ako by mohol pomôcť svojim podvedeným občanom. Šanca na získanie ukradnutých finančných prostriedkov naspäť je tak minimálna,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podvodníci tvrdia, že sú z Microsoftu! Obrali Slovákov už o desaťtisíce eur

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti