eReport.sk
KK9 Menlo Park - Na archívnej snímke z 4. apríla 2013 výkonný riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg v sídle spoločnosti v americkom Menlo Parku. Spoločnosť Facebook oznámila, že odstránila v utorok 21. augusta 2018 zo svojej platformy 652 stránok, skupín a účtov spojených s Ruskom a Iránom, a to za "koordinované neautentické správanie", ktoré zahŕňalo zdieľanie politického materiálu. FOTO TASR/AP FILE - In this April 4, 2013 file photo, Facebook CEO Mark Zuckerberg walks at the company's headquarters in Menlo Park, Calif. Facebook said Tuesday, Aug. 21, 2018, that it had removed 652 pages, groups, and accounts linked to Russia and Iran for “coordinated inauthentic behavior” that included the sharing of political content amid stepped-up policing of its own platform ahead of the U.S. midterm elections in November. (AP Photo/Marcio Jose Sanchez, File)

Pozor! Facebook aktualizuje pravidlá. Čo Zuckerberg zakáže?

Sociálna sieť Facebook zakáže príspevky, ktoré popierajú alebo skresľujú holokaust a ľudí hľadajúcich informácie o nacistickej genocíde bude smerovať na overené zdroje. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.

Spoluzakladateľ a šéf spoločnosti Mark Zuckerberg na Facebooku napísal, že Facebook od pondelka aktualizuje svoje pravidlá týkajúce sa nenávistných prejavov.

Na archívnej snímke z 25. októbra 2019 šéf Facebooku Mark Zuckerberg počas prejavu v New Yorku. Foto: tasr/ap

„Už dlho odstraňujeme príspevky, ktoré chvália zločiny z nenávisti alebo masové vraždy vrátane holokaustu,“ napísal Zuckerberg. V reakcii na narastajúci antisemitizmus teraz podľa neho Facebook zakáže aj akýkoľvek obsah, ktorý holokaust popiera alebo skresľuje.

Zuckerberg je tiež Žid

Ľudia z celého sveta, ktorí prežili holokaust, sa počas leta zapojili do kampane, prostredníctvom ktorej Zuckerberga žiadali, aby z Facebooku odstránil príspevky odmietajúce holokaust, píše AP.

Mark Zuckerberg, ktorý je tiež Žid, vyvolal v roku 2018 ostrú diskusiu, keď vyhlásil, že nemôže odstraňovať odkazy popierajúce fakt, že nacisti vyvraždili šesť miliónov Židov.

Vtedy to zdôvodňoval tým, že najlepšou cestou, ako bojovať proti takýmto nepravdám, je šíriť pravdivé informácie.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pozor! Facebook aktualizuje pravidlá. Čo Zuckerberg zakáže?