tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Jedna z predajní britského reťazca v Londýne, archívna snímka.
Jedna z predajní britského reťazca v Londýne, archívna snímka. Zdroj: wikipedia.org

Pôžičky na potraviny? V Británii ich už začal ponúkať jeden z reťazcov! Bezúročne

Sieť britských supermarketov Iceland Foods umožní zákazníkom vziať si malé, bezúročné pôžičky na nákup potravín. Oznámila to v stredu, keď predstavila program zameraný na chudobné domácnosti, ktoré zápasia s prudko rastúcimi životnými nákladmi. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ľudia nakupujú v potravinách na Slovnaftskej ulici v Bratislave 2. januára 2021.
  2. Predseda vlády Eduard Heger na Goralskom festivale
  3. Christian Lindner.

Reťazec Iceland Foods sa spojí s neziskovým veriteľom Fair For You, aby ponúkol pôžičky vo výške 25 až 100 libier (29,68 – 118,74 eura) prostredníctvom vopred nabitých kariet pre finančne zraniteľných zákazníkom, ktorí budú môcť uhrádzať splátky raz týždenne.

Inflácia stláča rozpočty domácností, vyvoláva nepokoje

Pôžičky budú limitované na šesť „okien“ počas roka, ktoré sa budú zhodovať so školskými prázdninami, keď výdavky zvyčajne rastú, uviedol reťazec. Schéma prichádza v čase, keď sa inflácia v Spojenom kráľovstve pohybuje na vyše 40-ročnom maxime, čo stláčala rozpočty domácností a prispievala k vlne nepokojov.

Ľudia majú viac ako kedykoľvek predtým problémy nakúpiť veľmi potrebné veci a od podnikov a vlády sa vyžaduje nové myslenie, aby našli funkčné riešenia.

Šéf spoločnosti Iceland Foods Richard Walker.

Oficiálne údaje v stredu ukázali, že v júli prekročila miera inflácie 10 %, najmä v dôsledku prudkého zvýšenia cien energií. A predpovede signalizujú, že v októbri bude vyššia než 13 % a spôsobí dlhú recesiu.

„Ľudia majú počas tejto neúprosnej krízy životných nákladov viac ako kedykoľvek predtým problémy nakúpiť veľmi potrebné veci a od podnikov a vlády sa vyžaduje nové myslenie, aby našli funkčné riešenia,“ uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ spoločnosti Iceland Foods Richard Walker.

Schéma nadväzuje na úspešný pilotný projekt

Schéma pôžičiek bude ponúkať flexibilné programy splácania a dlžníkov nebudú obťažovať vymáhači dlhov, povedal Walker v stredu pre Sky News. Dodal, že pôžičky sa nebudú predávať tretím stranám.

Reťazec Iceland Foods uviedol tiež, že jeho schéma nadväzuje na úspešný pilotný projekt s 5000 zákazníkmi. Takmer tri štvrtiny z nich uviedli, že je menej pravdepodobné, že budú zaostávať pri platení účtov a 92 % z nich obmedzilo využívanie tzv. potravinových bánk, ktoré poskytujú základné potraviny rodinám v núdzi.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pôžičky na potraviny? V Británii ich už začal ponúkať jeden z reťazcov! Bezúročne

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku