eReport.sk
Peter Pellegrini. Foto: tasr

Pozadie Pellegriniho Hlasu: Má v strane prsty záhadná karibská firma?

Nový tieňový hráč? Hlas – SD Petra Pellegriniho na politickej scéne nie je dlho, no úraduje na čele volebných prieskumov. Zatiaľ síce strana nečerpá finančnú injekciu ako jedna z víťazných subjektov v parlamentných voľbách, no zrejme sa jej nežije zle. Peter Pellegrini sa vyváža na luxusnom fáre a centrála jeho strany sídli v centre hlavného mesta s poriadne mastným nájomným. Odkiaľ nová strana vzala na svoje fungovanie a kto stojí za prenájmom lukratívnej budovy v bratislavskom Starom Meste?

Sídlia neďaleko centrály Progresívneho Slovenska, na Lazaretskej ulici v centre Bratislavy. Podľa mládežníckej organizácie strany Sloboda a Solidarita Mladí saskári “hlasisti” si mesačne za nájom siahnu poriadne hlboko do vrecka. Za prenájom budovy, ktorá slúži ako stranícka centrála platia mesačne 12-tisíc eur. Okrem toho za spomínanou budovou stojí spoločnosť s prepojením na tajomného muža s konexiami na Karibik.

Záhadná firma

Budovú má pod palcom firma Real Estate Firm, ktorá má majetkové väzby na zaujímavý Slovak Investment Opportunities Fund. Na čele predstavenstva stojí istý Radúz Motáň. “Radúz Motáň je človek napojený na finančných žralokov. Pôsobil najskôr v Istrokapitale a následne päť rokov riadil pobočku J&T v Latinskej Amerike.,” tvrdia mladí saskári.

Hlas má centrálu v centre Bratislavy. Foto: internet

Motáňov investičný fond má zároveň väzby na spoločnosť Sandmills International Corporation sídliaca v Dominikánskej republike. “Práve on (Motáň, pozn. red.) je v súčasnosti registrovaný ako konečný užívateľ výhod cez spleť firiem, vrátane spomenutej karibskej spoločnosti Sandmills, ktorá je cez viacero spoločností majoritným vlastníkom budovy, v ktorej Hlas – SD sídli. Treba dodať, že spoločnosť Sandmills, ako aj investičný fond sú zahalené rovnakým rúškom tajomstva, ako doterajšie financovanie Hlasu,” prizvukujú liberáli.

Luxusné fáro

Pellegrini je známy tým, že pekné veci má mimoriadne rád. To dokazuje aj jeho okázalý životný štýl. V poslednom čase sa začal ukazovať v svojej luxusnej čiernej limuzíne značky Mercedes triedy S. Pellegrini stavil na nemeckú špičku medzi automobilmi. Odkiaľ má expremiér na takéto drahé hračky?

Peter Pellegrini sa vozí v luxusnej čiernej limuzíne. Foto: tasr

(Ne)transparentný Pellegrini

Napriek tomu, že Pellegriniho Hlas sľuboval transparentné financovanie, spočiatku to pripomínalo úplný opak. „Okamžite, ako nám bude pridelené IČO, otvoríme transparentný účet a budete o každej korune vedieť,“ hlásal šéf Hlasu v júni, keď predstavoval utečencov zo Smeru, ktorých prichýlil pod svojimi krídlami. IČO Hlas síce už má od 11. septembra, no transparentný účet si zriadili len pred niekoľkými dňami. Portál Aktuality.sk o novinke Hlasu informoval minulý piatok. Najväčšou sumou zatiaľ prispel Peter Pellegrini, a to 20-tisíc eur. Peter Kmec, Ľubica Laššáková, Róbert Puci, Ján Blcháč a Ján Ferenčák zadotovali stranícku pokladnicu menším, darom, v sume po 7-tisíc eur.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport