tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na snímke zatvorená terasa v centre mesta Nitra 11. decembra 2020.
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Povolí Mikas aj terasy? Vieme si predstaviť uvoľnenie v tejto oblasti, reaguje jeho úrad

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR si vie predstaviť uvoľnenie opatrení pre gastroprevádzky v rámci fungovania terás, a to v horizonte napríklad dvoch týždňov. Informovala o tom hovorkyňa ÚVZ Daša Račková. Doplnila, že prevádzky verejného stravovania môžu fungovať aj v súčasnosti, a to cez predaj jedál zabalených so sebou alebo formou donáškovej služby.

„Úrad verejného zdravotníctva SR si vie predstaviť uvoľnenie v tejto oblasti, ak hovoríme napríklad o fungovaní terás, napríklad v horizonte dvoch týždňov a približne s tak nastavenými podmienkami, ako tomu bolo minulý rok. Je však potrebné, aby sa epidemiologická situácia naďalej zlepšovala a aby boli dodržiavané nastavené protiepidemické opatrenia pre fungovanie prevádzok a hromadných podujatí,“ uviedla Račková v súvislosti s otváraním gastroprevádzok.

Hygienici upozorňujú na riziko

ÚVZ upozorňuje, že uvoľňovanie opatrení so sebou prináša zvýšenú mobilitu ľudí a s tým spojené riziko. Z tohto dôvodu sa neotvorili všetky prevádzky naraz. „V prípade gastroprevádzok sme ešte chvíľu počkali, pretože skúsenosti z terénu nám ukázali, že ľudia nemali na tvári rúško takmer počas celého pobytu pri stole, nielen pri jedení a pití,“ ozrejmila hovorkyňa.

O postupe v rámci ďalšieho možného uvoľňovania opatrení majú tento týždeň rokovať odborníci, téma bude nastolená aj na najbližšom rokovaní Pandemickej komisie vlády SR.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Povolí Mikas aj terasy? Vieme si predstaviť uvoľnenie v tejto oblasti, reaguje jeho úrad

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku