eReport.sk
YouTube CBS

Potupa pre Meghan? Kamarát vysvetlil tajomstvo Archieho titulu!

Najkontroverznejšou témou rozhovoru s Oprah bol ukradnutý titul Harryho (36) syna Archieho kvôli farbe jeho pokožky. Obvinenie Meghan Markle (39) vzbudilo pochybnosti, ako to všetko spolu súvisí. Jej priateľ si myslí, že sa herečka pomýlila.

Samozvaný kamarát Meghan Markle a autor knihy Hľadanie Slobody, ktorá sa tento rok dočká pokračovania po rozhovore s Oprah sa domnieva, že v otázke udeľovania titulov novým členom kráľovskej rodiny Meghan nepochopila protokol, čím si urobila poriadnu hanbu. Monarchiu totiž obvinila z rasizmu, lebo tvrdila, že Archie sa nestal princom kvôli farbe jeho kože. „Pokiaľ sa budeme riadiť iba tým, čo Meghan povedala v rozhovore a tým, ako palác reagoval, môžeme to chápať ako nevhodnú interpretáciu z jej strany,“ povedal expert na monarchiu Scobie v novom dokumente o problematickom páre.

Scobie následne dodal, že verejnosť sa logicky sústredí len na to, čo sa povedala v televízií. „Celý ten príbeh je ale oveľa zložitejší. Určite nevieme všetko.“ Príbeh o ukradnutom titule je pritom veľmi jednoduchý. Udeľovanie nie je podmienené farbou kože, ale viac ako sto rokov platným rozhodnutím. Podľa zákona kráľa Juraja V. z roku 1917 pripadá titul princeznej alebo princa iba najstaršiemu potomkovi priameho nasledovníka trónu, v tomto prípade princovi Georgovi, synovi princa Williama. Kráľovná Alžbeta II. tento zákon pozmenila, čím tituly získali aj jeho súrodenci Charlotte a Louis. Archie sa samozrejme princom môže stať len vtedy, keď na trón zasadne princ Charles.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport