eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Potraviny aj hygienické potreby pre bábätká. Pozrite sa, ako pomáhali ľudia na Spiši

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Obyvatelia Spišskej Novej Vsi pred Vianocami v rámci dvoch zbierok pomohli ľuďom v núdzi. Ako informovala pracovníčka pre styk s médiami z Mestského úradu (MsÚ) v Spišskej Novej Vsi Edita Gondová, mesto sa zapojilo do iniciatívy darovací utorok alebo #GivingTuesday. Ďalšiu zbierku už po tretí raz iniciovalo občianske združenie (OZ) Život v meste.

V rámci zbierky #GivingTuesday mohli ľudia doniesť na MsÚ trvanlivé potraviny a hygienické potreby pre mužov bez domova, ženy v núdzi a tiež hygienické potreby pre bábätká v rodinách v núdzi. Vítané však boli aj deky, uteráky, mäkké látky na zahriatie psov počas zimných mesiacov v mestskom útulku. Do zbierky sa zapojilo viac ako 90 fyzických osôb a kolektívov.

Vyzbierali stovky kilogramov potravín a drogérie

“Som rád, že som mohol osobne prispieť do tejto peknej zbierky a že sme pomohli matkám a deťom, ktoré to potrebujú, a verím, že po celý nasledujúci rok budú obyvatelia nášho krásneho mesta pomáhať slabým a bezbranným,” uviedol primátor Pavol Bečarik.

Do zbierky, ktorú organizovalo OZ Život v meste, sa zapojilo všetkých sedem základných a 12 materských škôl, v ktorých sa vyzbierali stovky kilogramov potravín a drogérie. V tomto roku sa k nim pridali aj školy z obce Poráč a Iliašovce a zároveň aj zamestnanci MsÚ a Okresného úradu v Spišskej Novej Vsi.

Vďaka patrí aj všetkým zamestnancom úradov

“Tohtoročná zbierka potravín a drogérie prekonala všetky očakávania. Chcem sa poďakovať všetkým základným a materským školám, ich zamestnancom a v neposlednom rade všetkým rodičom a deťom, ktorí prispeli svojou troškou do veľkej pomoci. Veľká vďaka patrí aj všetkým zamestnancom úradov,” uviedol hlavný organizátor zbierky Tomáš Cehlár.

Vyzbierané potraviny a drogéria sa rozdelili medzi všetky organizácie v meste, ktoré sa venujú pomoci núdznym, či už rodinám s deťmi alebo osamelým mamičkám, ale aj domovom sociálnych služieb. “Veríme, že aj táto pomoc bude prínosom pre našich spoluobčanov a pomôže im prekonať ťažké chvíle dnešnej koronakrízy,” dodal Cehlár.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport