eReport.sk
Foto: shutterstock

Potápača nabrala veľryba. Po chvíli ho však vypľula

Veľmi nepríjemný zážitok zažil päťdesiatšesťročný lovec homárov a potápač Michael Packard z amerického Massachusetts, keď sa ocitol zhruba na pol minúty v papuli obrovskej veľryby. Pre muža to bola desivá skúsenosť a myslel si, že incident neprežije. Mal však šťastie, pretože neutrpel žiadne zranenie.

Packard povedal, že sa v papuli ocitol úplne náhle a tá polminúta, než sa vráskavec vydal späť k hladine, kde ho vypľul, trvala preňho večnosť, uvádza Cape Cod Times. Potápač ucítil silný náraz a behom sekundy sa ocitol v úplnej tme v papuli vráskavca, ktorý ho omylom nabral pod hladinou.

Michael Packard strávil noc v nemocnici – Foto: facebook Washington Post

Myslel si, že je to žralok

Incident sa odohral v hĺbke približne 14 metrov v blízkosti brehu. Packardovi najprv preblesklo hlavou, že ide o útok žraloka. Až po chvíli pochopil, čo sa mu vlastne stalo. Veľryba sa ho najprv snažila prehltnúť, ale pochopila, že ide o príliš veľké sústo, a tak sa vydala naspäť k hladine. Keď sa vynorila, zatriasla hlavou a Packarda vypľula na hladinu.

Potom, čo sa lovec homárov ocitol naspäť na hladine, jeho kolega ho rýchlo vytiahol do lode a transportoval ho k brehu. Okrem pár škrabancov sa Packardovi nič nestalo, napriek tomu ale strávil noc v tamojšej nemocnici.

Hrozila mu embólia

Kolega ho vytiahol do lode, rýchlo dopravil na breh a do najbližšej nemocnice. Packard povedal, že bol celý poškriabaný, ale inak v poriadku, Pretože išlo o úplne ojedinelý incident a vráskavec ho nabral omylom, lovec sa ocitol vo veľmi nebezpečnej situácii. Kvôli vysokému tlaku, ktorý je vo vnútri veľryby, mu totiž hrozila embólia.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport