eReport.sk
Slovensko postúpi do štvrťfinále ak Švédsko prehrá
Slovenský hokejista v obkľúčení Rusov, foto:ig/hockeyslovakia

Postupová matematika hovorí jasne: TOTO stačí Slovákom na štvrťfinále!

Začiatok ako z hokejovej knihy. Tri zápasy, tri výhry. Slovensko vkročilo do turnaja po dlhej dobe tou správnou nohou. Avšak, tohtoročný šampionát je v znamení rôznych prekvapení a postupové nádeje, živia viaceré tímy, ktoré kedysi skôr bojovali o záchranu, ako o postup.

Z prvej priečky na hranu postupu

Slovenská reprezentácia odohrala šesť zo svojich siedmych zápasov v A skupine. Pred zápasom so Švédskom patrila našej reprezentácia prvá priečka. Krásny pohľad, však dlho nevydržal a hokejisti troch koruniek vystavili Slovákom napriek ich bojovnej hre vysoký účet v podobe prehry (1:3). Každý rok sa po väčšine zápasov v skupinách na scéne objaví tzv. postupová matematika. Tentoraz hovorí jasne. Ak sa nechceme spoliehať len na posledný zápas s našim najväčším rivalom z Česka, musia dnes severania stratiť body.

Slovensko má šancu na postup medzi elitnú osmičku

Foto: ig/hockeyslovakia

Straty bodov Švédska i Česka

Na postup medzi elitnú osmičku stačí zverencom kanadského trénera Craiga Ramsayho dnešná strata bodov, Švédska a Česka. Hokejisti zo Škandinávie nastúpia na svoj posledný zápas skupiny proti ROV (olympijský výber Ruska). Tí sa ocitli v neľahkej situácii. Prehrali zápasy s tímami v ktorých boli považovaní za papierového favorita a môže sa po dlhých rokoch stať, že neuvidíme hokejového giganta bojovať o medaile.

Aktuálna tabuľka A skupiny po odohraní väčšiny zápasov – Foto: flashscore.sk

Z outsidera je čierny kôň turnaja

Naši západný susedia si zmerajú sily s Dánskom. V prípade postupu by čakal na Slovenskú reprezentáciu pravdepodobne niekto z dvojice Fínsko-USA. V hre o postup zo skupiny je prekvapivo i Kazachstan, ktorý hrá turnaj vo veľkom štýle.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Šport