eReport.sk
Slovenskí futbaloví reprezentanti, foto:tasr

Senzácia! Postúpili sme na EURO do Nemecka!

AKTUALIZOVANÉ Slovenská futbalová reprezentácia porazila výber Islandu 4:2. Znamená to jedno, a to, že sme postúpili na budúcoročný európsky šampionát, ktorý sa uskutoční v Nemecku.

Senzácia

Slovákom stačil na postup jeden bod z novembrového dvojzápasu proti Islandu a Bosne a Hercegovine. Zverenci talianskeho kouča Francesca Calzonu ho získali už na prvý pokus v domácom prostredí pred vypredaným Národným futbalovým štadiónom v Bratislave. O ich góly sa za nepriaznivého stavu 0:1 postupne postarali Juraj Kucka, z jedenástky Ondrej Duda a po prestávke autor dvoch presných zásahov Lukáš Haraslín. V záverečnom súboji nastúpia v Zenici proti Bosne a Hercegovine (nedeľa 19. novembra o 20.45 h).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hlavnou ideou je podpora pozitívnych zmien

Tretí raz za sebou na európskom šampionáte

Slovensko sa na ME predstaví tretíkrát za sebou. V roku 2016 vo Francúzsku sa prebojovalo do osemfinále, na ME 2020 obsadilo v základnej skupine nepostupové tretie miesto za Švédskom a Španielskom. Bude to už štvrtý veľký turnaj s účasťou slovenských futbalistov. V roku 2010 štartovali na MS v Juhoafrickej republike, kde vypadli v osemfinále. Súperov v základnej skupine ME (14. júna – 14. júla 2024) sa dozvedia v sobotu 2. decembra o 18.00 h na žrebovaní v Hamburgu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Senzácia! Postúpili sme na EURO do Nemecka!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php