Kapitán FC Porto Sergio Oliveira, foto:facebook

Postup Bayernu Mníchov, Škriniarov Inter už iba s teoretickou šancou

Futbalisti Bayernu Mníchov postúpili do vyraďovacej časti Ligy majstrov 2020/2021. V stredajšom zápase 4. kola A-skupiny zvíťazil obhajca trofeje na domácej pôde nad RB Salzburg 3:1 a doplnili kvinteto postupujúcich Chelsea Londýn, FC Sevilla, FC Barcelona, Juventus Turín a Manchester City.

Pred všetkými zápasmi večera sa držala minúta ticha na počesť Argentínčana Diega Armanda Maradona, ktorý zomrel v stredu vo veku 60 rokov na zlyhanie srdca. UEFA informovala, že minútou ticha si legendu svetového futbalu uctia vo všetkých tohtotýždňových zápasoch LM aj Európskej ligy.

„Citizens“ v C-skupine prebrali na pôde Olympiakosu Pireus opraty zápasu od prvých sekúnd, hrali aktívne, mali väčšie držanie lopty a vypracovali si viac šancí. Domácich prinútili k pasívnej hre a iba skvelé zákroky brankára Olympiakosu Joseho Saa zachránili Pireus od viacerých gólov. Z tlaku hostí v prvom polčase tak rezultoval len gól Phila Fodena, ktorý v 36. minúte nekompromisne zakončil po spätnej pätičke od Raheema Sterlinga.

V druhom polčase sa už hostia napriek viacerým sľubným príležitostiam nepresadili, ale postup, na ktorý by im prípadne stačil aj bod za remízu, si však s prehľadom ustrážili. Zverenci trénera Pepa Guardiolu vyhrali aj vo štvrtom zápase skupiny, ktorú vedú s 12 bodmi. Druhé je Porto, ktoré zvíťazilo v Marseille 2:0 a je už len krôčik od postupu. Pred tretím Olympiakosom má náskok 6 bodov.

V D-skupine sa Liverpool doma mohol v prípade výhry nad Atalantou Bergamo tešiť z postupu, ale po troch predchádzajúcich víťazstvách utrpel prvú prehru (0:2). V druhom polčase o tom rozhodli góly Josipa Iličiča a Robina Gosensa. V ďalšom zápase skupiny Ajax doma nadviazal na predchádzajúci triumf 2:1 z pôdy Midtjyllandu a Dánov zdolal 3:1. Urobil tak dôležitý krok k prípadnému postupu, na konte má 7 bodov, rovnako ako tretia Atalanta.