Hráč Antvierp, foto:facebook/UEFA

Postup Arsenalu, Hoffenheimu i Leicestru, gól a zranenie Hancka

Futbalisti Arsenalu Londýn postúpili do jarného šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2020/2021. Rozhodla o tom ich štvrtková výhra 3:0 na pôde nórskeho Molde v 4. kole B-skupiny. Medzi 32 tímov do vyraďovacej fázy postúpil aj bundelsigový Hoffenheim, ktorý zvíťazil v Liberci 2:0 v L-skupine.

„Kanonieri“ majú na konte plný počet 12 bodov. O triumfe zverencov trénera Mikela Artetu rozhodli v druhom polčase góly Nicolasa Pepeho, Reissa Nelsona a Folarina Baloguna. Sparta Praha na Letnej zdolala v H-skupine aj vďaka gólu slovenského obrancu Dávida Hancka Celtic Glasgow 4:1. Škóti išli do vedenia, ale „rudí“ vďaka Hanckovi a Lukášovi Julišovi ešte do polčasu výsledok otočili. Juliš pridal aj druhý gól a v nadstavenom čase spečatil rovnaký triumf ako v Škótsku Srdjan Plavšič. Škvrnou bolo ďalšie zranenie Hancka, ktorý musel v 67. minúte nútene vystriedať.

V druhom stretnutí skupiny Lille doma remizovalo s AC Miláno 1:1 a vedie tabuľku s ôsmimi bodmi, Miláno má sedem a Sparta šesť bodov. Do šestnásťfinále prenikol aj Leicester City, ktorému remízu 3:3 a potrebný bod na pôde Sportingu Braga zaistil v 90.+5 minúte Jamie Vardy.

4.kolo skupinovej fázy EL 2020/2021

CSKA Sofia – Young Boys Bern 0:1 (0:1)
Gól: 34. Nsame

Molde FK – Arsenal Londýn 0:3 (0:0)
Góly: 50. Pepe, 55. Nelson, 83. Balogun

SC Braga – Leicester City 3:3 (2:1)
Góly: 4. Elmusrati, 24. Paulinho, 90. Fransengiro – 9. Barnes, 78. Thomas, 90.+5 Vardy

Sparta Praha – Celtic Glasgow 4:1 (2:1)
Góly: 38. a 80. Juliš, 27. HANCKO, 90.+4 Plavšič – 15. Edouard