eReport.sk
Riaditeľ Úradu inšpekčnej služby Adrián Szabó.
Adrián Szabó. Foto: tasr

Posledné dni na slobode? Už zajtra by sa malo rozhodnúť o väzbe šéfa inšpekčnej služby

Najvyšší súd SR sa bude v pondelok (14. 6.) zaoberať obvineným riaditeľom Úradu inšpekčnej služby Adriánom Szabó, ktorého 5. júna Špecializovaný trestný súd v Pezinku nezobral do väzby.

Verejné zasadnutie určil sťažnostnému súdu ŠTS v Pezinku na 13.00 h. Adriána Szabóa po vznesení obvinenia dočasne pozbavili výkonu štátnej služby. O jeho zotrvaní vo funkcii sa bude rozhodovať v najbližších dňoch. Senát NS SR sa na zasadnutí bude zaoberať sťažnosťou prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry voči rozhodnutiu ŠTS. Sudca pre prípravné konanie ŠTS v Pezinku Adriána Szabóa nezobral do väzby pre neexistenciu formálnych dôvodov väzby obvineného. Rozhodnutie nebolo právoplatné.

Adriána Szabóa bývalého riaditeľa národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernarda Slobodníka a bývalého funkcionára NAKA Mariána Kučerku stíhajú pre trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa a korupčnú trestnú činnosť. NAKA zadržala Adriána Szabóa 3. júna. Celkovo obvinila troch ľudí. Korupčná trestná činnosť mala spočívať v prijatí spotrebnej elektroniky a finančnej hotovosti, minimálne v hodnote 20 000 eur.

Vláda tento týždeň navrhla Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť, aby prijal odporúčanie na odvolanie Adriána Szabóa. V prípade, že výbor odporučí jeho odvolanie aspoň trojpätinovou väčšinou hlasov všetkých členov výboru, vláda riaditeľa Úradu inšpekčnej služby z funkcie odvolá.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport