eReport.sk
Andy Hryc, foto: Stanka Topoľská, tv joj

Posledná rola Andyho Hryca. Nakrúcal ju už v zovretí boja so zákernou leukémiou

Desiateho marca sa na obrazovkách televízie JOJ objaví prvá časť výpravného seriálu Slovania. Zavedie nás do 7. storočia nášho letopočtu.  Seriál produkovala spoločnosť Wandy Adamík Hrycovej.

Nebezpečná hra

Seriál, ktorý pracuje s fiktívnou rekonštrukciou historického obdobia, ale aj s fantazijnými prvkami, sleduje osudy obyvateľov Karpatskej kotliny ešte pred zjednotením slovanských kmeňov. Susediace hradiská Veľký stôl a Furnau sa potrebujú obchodne, ale príchod Avarov ich postaví do konfliktu.

Medzi hradiskami je rozdiel v bohatstve. Kým Veľký stôl sa nachádza blízko pastvín a mokradí a jeho obyvatelia sa živia ako pastieri oviec, dobytka a lovom, Furnau je omnoho väčší a bohatší, lebo stojí pri rieke na obchodnej ceste, kde sa odohrávajú výročné trhy.

Hlavnou ženskou postavou je dospievajúca Draha (Polina Nosykhina). Je veľmi uvedomelá a cieľavedomá. Pri hľadaní svojej osobnosti jej pomáha záhadný cudzinec Vlad (Juraj Loj), čím sa pomaly začleňuje do spoločnosti hradiska Veľký stôl. Paralelne s týmto príbehom sa odohráva osud Radúza (Tomáš Maštalír), syna starešinu Furnau. Hrdého bojovníka, ktorý nadovšetko miluje svoju ženu Ladu (Jana Kvantíková). K dokonalému šťastiu páru chýbajú len deti. Žrec (hlavný kňaz) z ich hradiska im v tomto pomôcť nevie, a preto oslovia žreca zo susedného hradiska Čarada (Dušan Cinkota), ktorý využije situáciu a rozohrá nebezpečnú hru…

Intrigy, láska, sex, mágia

Seriál sa síce drží historických prvkov, ale má atribúty moderného seriálu a jazyka, myslenie nie je archaické. Navyše disponuje všetkým, čo diváka pritiahne. Je napínavý, nechýba v ňom láska, sex, mágia, násilie a intrigy. Seriál má 12 dielov po 40 minút.

Samotné nakrúcanie rozdelili tvorcovia do šiestich blokov, pričom v jednom bloku nakrútili dva diely. Medzi režisérskymi menami nájdeme meno skúseného Petra Bebjaka a Michala Blažka. Ďalší dvaja režiséri sú, podobne ako herci a lokácie, kde sa tiež nakrúcalo, z Ukrajiny.

Zdroj: TV JOJ

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.