eReport.sk
Foto: nrsr

Poslankyňa Tabák nezvládla rozpravu. Skončila pod rečníckym pultom

AKTUALIZOVANÉ – Zdá sa, že poslankyňa za OĽANO Romana Tabák má dlhodobý problém s nosením rúška. Najprv ju bolo možné vidieť premávať sa po parlamente s priesvitným štítom, čo je v rozpore s odporúčaniami Úradu verejného zdravotníctva. Neskôr ju zase náš fotograf nachytal ako si užíva v centre Bratislavy bez rúška. Vtedy sa dokonca v luxusnej reštaurácii schovávala pod stôl. Tentoraz síce rúško na tvári mala, ale nedokázala s ním rozprávať.

Foto: nrsr, eReport, facebook

Počas svojho vystúpenia v parlamente, si ho Tabák dala dokonca dole a schovala sa pod rečnícky pult. Podpredseda parlamentu Milan Laurenčík, ktorý schôdzu viedol, sa nestihol čudovať. Tabák mala vystúpenie v národnej rade k zákonu, ktorý má zvýšiť ceny za tabakové výrobky. Ešte len začala hovoriť, už ju musel predsedajúci poprosiť, aby išla bližšie k mikrofónom, keďže ju nebolo počuť. „To je tým rúškom. Či môžem si ho dať dole? Asi nie, že,“ prekvapila poslankyňa, ktorá by ako zákonodarkyňa mala vedieť, že už istý čas máme na Slovensku povinnosť nosiť rúška tak vnútri ako i vonku. Nakoniec ju usmernil Laurenčík:  „To by som neodporúčal, pretože by ste mohli dostať 1 650 eurovú pokutu.“ Keďže sa to zdalo Tabák veľa, rúško si nechala nasadené. Avšak nie na dlho. „Veľmi zle sa dýcha v tomto rúšku. Pardon, ja sa musím vydýchať,“ zahlásila mladá poslankyňa a zmizla pod rečníckym pultom. Na čo sa začali viacerí poslanci smiať. „No teraz ste nám zmizla z obrazu, aj pod pultom. Nechcete vodu, pani poslankyňa?“ spýtal sa zhovievavo Laurenčík, ktorý Tabák niekoľkokrát vyzval, aby čítala pomalšie. Poslankyňa si na chvíľu zložila rúško, aby sa nadýchla, a nakoniec prišla pomoc od kolegyne, ktorá jej dala jednorazové rúško. Ďalší kolega jej zase podal fľašu s vodou. Ani to však veľmi nepomohlo a Tabák, ktorá sa počas vystúpenia stihla aj chichúňať, dokončila svoje rozprávanie iba s veľkým sebazaprením. „Ospravedlňujem sa za prerušované vystupovanie, ťažko sa mi dýchalo,“ povedala neskôr.

Oslovili sme poslankyňu, aby nám prezradila, čo sa v stredu poobede v rozprave vlastne udialo. „Mrzí ma, čo sa stalo, ale doslova som pri vystúpení v rozprave lapala po dychu. Mala som rúško z hrubého materiálu. Stalo sa mi to vôbec po prvýkrát, bola som sama zaskočená. Bežne v parlamente vystupujeme v rúškach a nemala som s tým doposiaľ problém ani v pléne ani na výboroch,“ vysvetlila pre eReport Tabák, ktorá si bude podľa vlastných slov odteraz dávať pozor, z akého materiálu je rúško vyrobené. „Obdivujem všetkých ľudí, ktorí musia celý deň v práci nosiť rúško v interiéri, pretože je to náročné,“ dodala mladá poslankyňa.

Zdroj: NR SR


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslankyňa Tabák nezvládla rozpravu. Skončila pod rečníckym pultom

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti