eReport.sk
Tomáš Taraba počas tlačovej konferencie
Tomáš Taraba. Foto: tasr

Poslanec Taraba šokuje: Sestru vyhodili z práce, lebo nebola očkovaná. Klameš! Odkazujú mu kolegyne

Kedysi bývalá hviezda Kotlebovej ĽSNS Tomáš Taraba zverejnil na svojej sociálnej sieti status, ktorý vyvolal množstvo emócií. Poslanec v ňom tvrdí, že jeho sestra stratila miesto učiteľky na škole po tom, ako sa odmietla dať očkovať.

„Moja sestra je jediná z učiteľov na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave, ktorá sa nedala napriek „odporúčaniam“ zaočkovať Pfizerom. A ako jediná dostala výpoveď, lebo klesol počet žiakov na škole,“ napísal Taraba. Jeho slová však neostali bez odozvy. Reagovali na ne zamestnanci školy. „Som tiež zamestnancom CKBA a mám niekoľko ďalších kolegov, ktorí sa nedali zaočkovať a naďalej pracujú v našej škole, takže to čo tu píšete je klamstvo. Nikdy nám nikto neodporúčal, ani nás nenútil alebo neodsudzoval, neprezekuoval za to, či sme sa dali či nedali zaočkovať,“ odkázala mu jedna z nich. „Je to klamstvo. Som tiež zamestnaná na CKBA. Nikdy sa ma nikto neopýtal, či som zaočkovaná alebo nie, nikto tu nikdy v tejto otázke nikoho a nijakým spôsobom nedopytoval. Žiadne nátlaky ani diskriminácia, žiadne otázky ani podmienky. Neuveriteľné,“ pridala sa ďalšia.

Do celej záležitosti sa vložil aj samotný riaditeľ konzervatória Marek Vrábel. „Vážený pán poslanec, Tomáš Taraba. Ako riaditeľ Cirkevného konzervatória sa dôrazne ohradzujem proti lžiam, ktoré tu šírite. Vašej sestre a ani žiadnemu inému pedagógovi nikdy nebolo ani len odporúčané sa dať zaočkovať, rovnako ani takúto evidenciu nevediem. Vašej sestre končí zmluva na dobu určitú, ktorú riadne podpísala a z organizačných dôvodov jej ju ďalej nepredlžujem,“ tvrdí riaditeľ, ktorý dokonca zvažuje proti Tarabovi aj právne kroky.

Poslanec si ale stále hudie svoje. „Tak najbližšie zverejním mail ohľadom Pfizeru a očkovania. Ok? Dávate súhlas? A tieto trapošiny o právnych krokoch si nechajte pre iného,“ uviedol nasrdene. „Pointa nie je, že mala zmluvu na dobu určitú, ale že dobu určitú skrátili,“ dodal neskôr. Zatiaľ však predmetný e-mail nezverejnil.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport