eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Poslanec OĽANO šokuje: Matovič odstúpil už v nedeľu! Len ste to nepochopili

Igor Matovič už podal demisiu, len o tom nepovedal verejnosti. Na sociálnej sieti o tom informuje poslanec hnutia OĽANO Peter Kremský. Rokovania medzi koaličnými partnermi sa podľa neho vedú už len o tom ako si rozdelia posty v zrekonštruovanej vláde. Prízvukuje, že rezignácia premiéra je už hotová vec.

Na pravé poludnie prišiel zákonodarca obyčajných s bombastickým odhalením. Premiér Igor Matovič podal demisiu, dokonca už dávno, len to nikto nezaregistroval. „Pre tých, ktorí stále nepochopili a donekonečna opakujú, že kedy konečne odstúpi ten Matovič. On už v skutočnosti odstúpil v nedeľu!” vyrazil informáciou Kremský dych nejednému Slovákovi, ktorý nemá rovnaké analytické a dešifrovacie schopnosti ako poslanec.

„Celé rokovania, ktoré odvtedy prebiehajú, sa točia okolo toho, ako bude pokračovať nová vláda, postavená na výsledkoch parlamentných volieb. Kto v nej bude, na akej pozícii, kto ju podporí. Niekto pokojne rokuje, niekto tlačí cez médiá demisiami,” vyťahuje informácie takpovediac z politickej kuchyne koaličnej arény politik z OĽANO.

Poslanec OĽANO Peter Kremský v statuse informoval verejnosť ako to naozaj je s Matovičovou demisiou. – Foto: tasr

Formálne ešte nemôže odstúpiť

Zdôrazňuje, že je zbytočné vykopávať otvorené dvere a tlačiť, aby predseda vlády okamžite odstúpil. „On jednoducho nemôže formálne odstúpiť, pretože tým by odišla aj celá vláda a krajinu by nemal kto riadiť. Môže odstúpiť až vtedy, keď bude pripravené nové zloženie vlády s podporou väčšiny poslancov v Národnej rade,” ozrejmuje Kremský. Nový premiér podľa neho zároveň príde s týmto zoznamom k prezidentke a požiada ju o vymenovanie novej vlády.

„Po vymenovaní má vláda čas na získanie dôvery v Národnej rade. Takto to funguje, ale veľa ľudí to nevie, preto tlačia na okamžité odstúpenie premiéra a majú pocit, že tým by sa niečo zlepšilo,” vysvetľuje. Dodáva, že to by situáciu práve naopak ešte zhoršilo a krajina by zostala úplne bez riadenia.

Zdroj: fb/peterkremskyolano

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanec OĽANO šokuje: Matovič odstúpil už v nedeľu! Len ste to nepochopili

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti