eReport.sk
Poslanci OĽANO
Poslanci OĽANO Foto: tasr

Poslancom OĽANO sa vyhrážali pre dohodu s USA: V obálke dostali náboj

AKTUALIZOVANÉ Poslancom Národnej rady SR z klubu OĽANO sa vyhrážali v súvislosti s obrannou dohodou s USA. Dostať mali obálku s nábojom a výhražným textom. Potvrdil to predseda klubu Michal Šipoš. Polícia to podľa jeho slov prevzala a bude sa prípadom zaoberať.

Šipoš priblížil, že klub ráno kontaktovali z NR SR, že im prišla zásielka obsahujúca pravdepodobne náboj, čo sa aj potvrdilo. „S pyrotechnikmi sa zásielka otvárala, bol tam aj výhražný text,“ uviedol Šipoš. Príčiny podobných skutkov vidí aj v „štvavej a agresívnej“ kampani najmä opozície, ktorej predstavitelia podľa neho burcujú ľudí.

Deklaroval, že každý poslanec klubu OĽANO bude hlasovať podľa svojho svedomia a vedomia. „Vyhrážky nás nezastrašia,“ dodal. Z posledných rokovaní s ministrami obrany a zahraničných vecí dedukuje, že drvivá väčšina klubu je za podporu dohody a len dvaja alebo traja ešte majú nejaké otázky.

„Žiadne nechutné a agresívne vyhrážky moje vedomie a svedomie nezlomia,“ reagoval v stanovisku poslanec Andrej Stančík, s tým, že ide len o zastrašovanie poslancov.

Prípadom sa už zaoberá Národná kriminálna agentúra (NAKA). „Môžeme potvrdiť, že prípadom sa zaoberá NAKA, podrobnejšie informácie zatiaľ nie je možné poskytnúť,“ uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslancom OĽANO sa vyhrážali pre dohodu s USA: V obálke dostali náboj

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti