eReport.sk
Poslanci NRSR počas rokovania 27. schôdze parlamentu v Bratislave 30. apríla 2021.
Na ilustračnej snímke poslanci NR SR počas rokovania v pléne. Foto: tasr

Poslanci už „zhasli“. V diskusii k programovému vyhláseniu vlády budú pokračovať v pondelok

Poslanci ukončili prvý rokovací deň 27. schôdze Národnej rady (NR) SR. V diskusii o programovom vyhlásení vlády (PVV) budú pokračovať v pondelok (3. 5.) od rána od 9.00 h, zrejme až do jeho prerokovania. Následne by malo plénum hlasovať o dôvere vláde.

Do diskusie k vládnemu programu je prihlásených ešte 17 rečníkov písomne. V závere dňa viacerým pre neúčasť v pléne prepadlo poradie. Po tom, ako sa vyjadria všetci písomne prihlásení, budú mať poslanci možnosť prihlásiť sa do diskusie aj ústne.

Prihovoril sa Heger aj Kollár

Piatkovému rokovaniu dominovali vystúpenia ministrov. Hovorili o tom, čo sa im za uplynulý rok podarilo, ale aj o ambíciách do budúcna. V úvode vystúpil premiér Eduard Heger (OĽANO), ktorý predstavil priority vládneho programu. Vyhlásil, že jeho kabinet bude vládou obnovy a prosperity Slovenska. Poslancom sa prihovoril aj predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), vyzval ich na podporu PVV a poukázal na ambíciu podpory rodín a na plán reformovať sociálny systém.

Blanár predložil uznesenie

Do diskusie sa zapojili i podpredsedovia snemovne Gábor Grendel (OĽANO) a Juraj Blanár (Smer-SD). Blanár predložil pozmeňujúci návrh k uzneseniu k PVV. Smer-SD ním chce docieliť napríklad zrušenie plošného testovania, okamžité hlasovanie o predlžovaní núdzového stavu v NR SR a zriadenie parlamentnej komisie na preskúmanie zodpovednosti za negatívne javy v súvislosti s pandémiou.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanci už „zhasli“. V diskusii k programovému vyhláseniu vlády budú pokračovať v pondelok

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti