eReport.sk
parlament
Ilustračné foto: tasr

Poslanci sa zídu opäť v utorok, čakajú ich aj návrhy v zrýchlenom režime

Poslanci Národnej rady (NR) SR sa vrátia do lavíc opäť v utorok (24. 5.). Na programe aktuálnej schôdze majú ešte niekoľko bodov. V utorok od 9.00 h by sa mali venovať novele zákona o potravinách z dielne ministerstva pôdohospodárstva.

Následne o 11.00 h by malo plénum hlasovať aj o posunutí troch zákonov, ktoré prerokúva v tzv. zrýchlenom režime, do druhého čítania. Po utorkovom hlasovaní by mali rokovať výbory a od 14.00 h by mali poslanci debatovať o návrhoch protiinflačnej pomoci, zdanení mimoriadnych príjmov z ropy, ako aj o tzv. lex Ukrajina 3 už v druhom čítaní.

Okrem toho by mali poslanci na tejto schôdzi prerokovať i novelu zákona o mediálnych službách či vládny návrh zákona o vydavateľoch publikácií a o registri v oblasti médií a audiovízie.

Naďalej je súčasťou programu zverejneného na webe NR SR i voľba komisára pre deti či šéfa Najvyššieho kontrolného úradu. Personálne voľby nateraz posunuli na záver schôdze spolu s hlasovaním o návrhu na odvolanie Mariána Kéryho (Smer-SD) z funkcie predsedu parlamentného zahraničného výboru.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanci sa zídu opäť v utorok, čakajú ich aj návrhy v zrýchlenom režime

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti